ثبت درخواست و پیگیری سفارش

5 عامل مهم که بر هزینه تولید پروفیل آلومینیوم تأثیر می گذارد

سفارش پروفیل آلومینیوم سفارشی اغلب زمانی می تواند انتخاب درستی باشد که چیزی در موجودی معمولی وجود ندارد که بتواند نیازهای شما را برآورده کند. این که آیا به یک پروفایل خاص یا معمولی نیاز دارید، دانستن بیشتر در مورد هزینه تولید پروفیل آلومینیوم می تواند به شما در پیش بینی بهتر هزینه ها و مدیریت بودجه پروژه کمک کند.

در این مقاله به برخی از عوامل رایجی را که بر هزینه تولید پروفیل آلومینیوم تأثیر می‌گذارند، می پردازیم تا بهتر بتوانید برای تأثیر هزینه این محصولات بر بودجه خود آمادگی داشته باشید و برنامه ریزی کنید. در ادامه همراه گروه مهندسی فیلت باشید.

1- هزینه های قالب و ابزار

5 عامل موثر بر هزینه تولید پروفیل آلومینیوم

برای پروفایل های اختصاصی، قالب های جدید باید از ابتدا به صورت سفارشی ساخته شوند. برای سازندگانی که باید هزینه‌های این قالب‌های ویژه را جبران کنند، این به معنای افزایش قیمت کلی سفارش شما است. ترکیب این موضوع حتی بیشتر، به خصوص برای طراحی قالب جدید پیچیده، زمان و کار بیشتری برای تولید نیاز دارد و هزینه تولید و زمان تولید محصول نهایی را بیشتر می کند.

مقاله پیشنهادی: دایکست آلومینیوم چیست؟

گاهی اوقات تولید کنندگان ما هزینه های ابزار را باز پرداخت می کنند. به این صورت که اگر مقدار مشخصی ظرف 2 سال خریداری شود. اکثر سازندگان در صورت ادامه سفارشات، هزینه ای برای جایگزینی ابزار پس از عمر مفید آنها دریافت نمی کنند. زمان عادی چرخش ابزار سه الی چهار هفته است و تولید ظرف یک هفته پس از تایید نمونه انجام می شود.

گروه مهندسی فیلت؛
طراحی نقشه، ساخت قالب اكستروژن و تولید كننده پروفیل آلومینیوم در مقاطع عمومی و اختصاصی همراه با خدمات آندایزینگ و رنگ پودری الکترواستاتیک و برشکاری در خدمت مشتریان محترم و بزرگوار می باشد.

چه عواملی باعث افزایش هزینه ساخت قالب می شود؟

5 عامل موثر بر هزینه تولید پروفیل آلومینیوم

قطر قالب

این به کوچکترین قالب با قطه دایره ای اشاره دارد که کل سطح مقطع اکستروژن را در بر می گیرد. هر چقدر مقطع بزرگتر باشد به همان نسبت قطر قالب بزگتر خواهد شد و از فولاد بیشتری برای ساخت قالب استفاده خواهد شد و همین امر منجر به بیشتر شدن قیمت ساخت قالب می شود.

تقارن قالب

ساخت پروفیل‌های اکستروژن متقارن آسان‌تر است و تولید آنها نسبت به پروفیل‌های پیچیده مقرون‌به‌صرفه‌تر است. یک قالب متقارن امکان جریان یکنواخت را هنگام عبور مواد از آن فراهم می کند و بار را به طور یکنواخت توزیع می کند و از شکستگی قالب جلوگیری می کند.

آشنایی با تولیدات گروه مهندسی فیلت: پروفیل قوطی آلومینیوم 100*100 میلیمتر با ضخامت 2/2 میلیمتر

روش اتصال

گاهی اوقات، اگر یک پروفیل به یک قالب پیچیده نیاز داشته باشد، ساخت دو یا چند پروفیل اکستروژن ساده با مکانیسم های اتصال کافی به جای اکسترود کردن پروفیل بزرگتر و پیچیده تر در یک حرکت منطقی است. روش‌های اتصال مانند مسیرهای مهره‌ای، اتصالات محکم، قفل کردن و شکاف‌های T بسیار رایج هستند.

2- قیمت روز آلومینیوم

5 عامل موثر بر هزینه تولید پروفیل آلومینیوم

همانطور که ممکن است انتظار داشته باشید، قیمت روز آلومینیوم مورد استفاده برای محصول شما تأثیر مستقیمی بر هزینه نهایی سفارش خواهد داشت. قیمت آلومینیوم خام تحت تأثیر عوامل زیادی مانند تقاضای جهانی، روند صنعت و هزینه های برق است. قیمت پایه آلومینیوم را می توان از طریق مبادلاتی مانند ارزش گذاری آلومینیوم (LME Aluminium) تخمین زد.

از آنجایی که قیمت آلومینیوم در سال‌های اخیر به طور قابل توجهی در نوسان بوده است، گاهی اوقات منطقی است که برای قفل کردن یک نرخ، مقدار زیادی فلز را به یکباره بپردازید، به خصوص زمانی که نیازهای تولید مداوم با یک سازنده دارید. در این موارد، اکسترودر مقدار قابل توجهی از فلز را پیش خرید می کند و به مرور زمان از آن برای نیازهای تولیدی شما استفاده می کند. با انجام این کار می توان هزینه های اکستروژن را برای شما قابل پیش بینی تر کرد.

آشنایی با تولیدات گروه مهندسی فیلت: پروفیل لوله آلومینیوم به قطر خارجی 18.5، قطر داخلی 16.5 و ضخامت 1 میلیمتر

همچنین مهم است که به خاطر داشته باشید که گریدهای آلومینیومی مختلف ممکن است هزینه‌های متفاوتی داشته باشند و تولیدکننده احتمالاً بسیاری از آلیاژهای آلومینیومی غیرعادی را که گاهی در سفارش‌های سفارشی درخواست می‌شوند، ذخیره نمی‌کند. این می تواند قیمت را برای به دست آوردن سهام ویژه افزایش دهد.

5 عامل موثر بر هزینه تولید پروفیل آلومینیوم

قیمت آلومینیوم چقدر است؟

قیمت آلومینیوم می تواند تحت تأثیر رویدادهای سیاسی در نقاط مختلف جهان باشد. به عنوان مثال، اوکراین و روسیه تولیدکنندگان کلیدی آلومینیوم هستند و جنگ بین آنها بر قیمت ها تأثیر می گذارد. همچنین، چین یک کارخانه ذوب آلومینیوم بزرگ است و محدودیت های زیست محیطی اخیر بر فعالیت های آن تأثیر می‌گذارد.

3- کار و هزینه های تولید

5 عامل موثر بر هزینه تولید پروفیل آلومینیوم

از بین فاکتورهای مختلف ذکر شده در این مقاله، هزینه کار در ساخت اغلب یکی از ساده ترین عوامل برای پیش بینی در هنگام ارزیابی هزینه اکستروژن های آلومینیومی سفارشی است. نسبتاً پایدار و بر اساس شرایط و مقررات منطقه ای، معمولاً این اطلاعات به راحتی یافت می شود. در حالی که تولید در خارج از کشور می تواند هزینه های حمل و نقل را افزایش دهد، این هزینه ها معمولاً با حجم تولید بیشتر جبران می شود همانطور که بعداً در مورد آن صحبت خواهیم کرد.

آشنایی با تولیدات گروه مهندسی فیلت: پروفیل گرده ماهی آلومینیوم عرض 30 و ضخامت 1.6 میلیمتر

هزینه های تولید اضافی که می تواند بر هزینه های کلی تأثیر بگذارد شامل سربار عملیات، خرید تجهیزات، تعمیر و نگهداری، خدمات آب و برق و موارد دیگر می شود. در حالی که ممکن است تعیین آنها تا حدودی دشوارتر باشد، اما به طور مشابه تحت تأثیر شرایط منطقه ای هستند که در آن تولید انجام می شود.

4- عملیات تکمیلی و ثانویه سطحی

5 عامل موثر بر هزینه تولید پروفیل آلومینیوم

تکمیل سطح و همچنین سایر عملیات ثانویه را می توان بر روی اکستروژن ها پس از اتمام مراحل اکستروژن انجام داد. این فرآیندها را می توان برای بهبود ظاهر، افزایش حفاظت یا دستیابی به ویژگی های فیزیکی یا مکانیکی ویژه مورد نیاز برای کاربرد مورد نظر محصول انجام داد.

ماشینکاری

وقتی صحبت از تغییرات فیزیکی به میان می آید، می توان از ماشینکاری CNC برای ایجاد سوراخ ها و اشکالی استفاده کرد که تنها با اکستروژن به دست نمی آیند. اکستروژن های خمشی یکی دیگر از روش های رایج برای ایجاد تغییرات فیزیکی در زمانی است که یک پروفیل مستقیم برای کاربرد مورد نظر مناسب نیست.

آشنایی با تولیدات گروه مهندسی فیلت: پروفیل ناودانی آلومینیوم

عملیات حرارتی (ایجینگ)

عملیات حرارتی یا ایجینگ رایج ترین عملیات ثانویه است که برای تغییر خواص مکانیکی محصولات آلومینیومی اکسترود شده استفاده می شود. برای تغییر استحکام، شکل پذیری، سختی و سایر ویژگی های فیزیکی اکستروژن ها می‌توان از عملیات حرارتی استفاده کرد. به طور معمول، تا زمانی که حجم ها به اندازه کافی بالا باشد، هزینه اضافی برای عملیات حرارتی دریافت نمی شود.

تکمیل سطح

در نهایت، سطوحی را می توان اعمال کرد که فقط روی سطح آلومینیوم تاثیر می گذارد. اکستروژن های آلومینیومی به طور طبیعی پس از پردازش معمولی دارای یک روکش بسیار صاف هستند، بنابراین به ندرت نیاز به سنباده زدن دارند، اما در صورت لزوم می توان از سندبلاست برای زبری سطح استفاده کرد، به ویژه در آماده سازی برای سایر عملیات های سطحی مانند پوشش ها.

5 عامل موثر بر هزینه تولید پروفیل آلومینیوم

پوشش ها و سایر انواع پوشش های سطحی، لایه ای از مواد را برای محافظت، بهبود ظاهر یا هر دو به آلومینیوم اکسترود شده اضافه می‌کنند. به عنوان مثال، پوشش‌های پودری در طیف گسترده‌ای از رنگ های سفارشی، پوششی بسیار بادوام و سخت ایجاد می‌کنند. از سوی دیگر، آندایز کردن یک فرآیند الکتروشیمیایی است که لایه اکسیدی طبیعی در آلومینیوم را ضخیم می کند تا سطحی جذاب و مقاوم در برابر خوردگی ایجاد کند.

اگر می خواهید در مورد این و سایر فرآیندهای تکمیل سطح برای اکستروژن آلومینیوم بیشتر بدانید، می توانید مقاله گروه مهندسی فیلت در مورد 9 پوشش پروفیل آلومینیوم را مطالعه کنید.

در حالی که افزودن هرگونه عملیات ثانویه به سفارش محصول شما به ناچار هزینه را افزایش می دهد، می توانید با انتخاب سازنده ای با قابلیت های یکپارچه عمودی در هزینه خود صرفه جویی کنید. امکاناتی که خدمات اکستروژن، ساخت و تکمیل را ترکیب می‌کنند، بار مدیریت لجستیکی را به حداقل می‌رسانند و هزینه نهایی سفارش شما را در مقایسه با تکمیل عملیات هماهنگ بین چندین فروشنده مختلف کاهش می‌دهند.

آشنایی با تولیدات گروه مهندسی فیلت: پروفیل سپری آلومینیوم

هزینه تکمیل سطح چقدر است؟

هزینه خدمات آندایز و رنگ پودری الکترواستاتیک بسته به نقشه پروفیل ها متغیر است. پرداخت آلودین کمی ارزان تر است. پرداخت های خاصی مانند پرداخت چوبی وجود دارد که به طور قابل توجهی گران تر هستند و هزینه به طور کلی به پروفیل های سطح بستگی دارد.

5- حجم تولید پروفیل آلومینیوم

5 عامل موثر بر هزینه تولید پروفیل آلومینیوم

خرید پروفیل آلومینیوم سفارشی نیز مانند بسیاری از اقلام تولیدی دیگر به صورت عمده می تواند منجر به کاهش هزینه های هر واحد تولیدی شود.

این تا حدی درست است زیرا، زمانی که سفارش‌های سفارشی تولید می‌شوند، هزینه های اولیه قالب و ابزار آلات اغلب بین یک سفارش کوچک و بزرگ بسیار مشابه است. اگر سازنده نیاز به جبران این هزینه برای تعداد کمی قطعه داشته باشد، هزینه تولید هر قطعه بیشتر است و به خریدار منتقل می شود. با این حال، با افزایش حجم تولید، هزینه هر واحد کاهش می یابد.

آشنایی با تولیدات گروه مهندسی فیلت: پروفیل نبشی آلومینیوم

بهینه سازی هزینه اکستروژن های سفارشی آلومینیوم

در نهایت، قیمت کل برای تولید اکستروژن های آلومینیومی سفارشی به ترکیبی از عوامل بسیاری کاهش می‌یابد. برخی از این عوامل مانند حجم تولید و هزینه های نیروی کار قابل پیش بینی هستند، در حالی که پیش بینی برخی دیگر مانند هزینه های حمل و نقل و قیمت سهام آلومینیوم در بازار دشوارتر است.

گروه مهندسی فیلت می تواند به شما کمک کند که طراحی پروفیل های آلومینیوم خود را بهینه کنید تا بتوانید هزینه های تولید را به حداقل برسانید. اگر به بینش های بیشتری نیاز دارید، کارشناسان ما می توانند به شما کمک کنند تا بهترین ترکیب آلیاژ، پرداخت سطح و عملیات حرارتی مورد نیاز برای دستیابی به اهداف پروژه خود را با هزینه ای که می توانید مدیریت کنید، انتخاب کنید.

گروه مهندسی فیلت؛
طراحی نقشه، ساخت قالب اكستروژن و تولید كننده پروفیل آلومینیوم در مقاطع عمومی و اختصاصی همراه با خدمات آندایزینگ و رنگ پودری الکترواستاتیک و برشکاری در خدمت مشتریان محترم و بزرگوار می باشد.
جهت مشاوره فنی و سفارش تماس حاصل فرمایید.
02144675798  09123018710

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست