ثبت درخواست و پیگیری سفارش

6 مقطع پرمصرف هیت سینک

چه در حال طراحی کامپیوتر، نورپردازی LED یا سایر وسایل الکترونیکی باشید، باید در مورد هیت سینک فکر کنید. هیت سینک ها گرمای این دستگاه ها را جذب و دفع می کنند و به خنک نگه داشتن آن ها کمک می کنند.

امروز ما در مورد انواع مختلف هیت سینک، نحوه ساخت و کاربرد آنها صحبت خواهیم کرد.

به طور کلی، هیت سینک ها بر اساس فرآیند تولیدی که برای ایجاد آنها استفاده می شود، گروه بندی می شوند، یعنی اکسترود شده، ماشینکاری شده و غیره. در زیر به 6 مورد بحث خواهیم کرد. اما، اول، درک این نکته مهم است که همه هیت سینک ها به دو دسته تقسیم می شوند. در ادامه مطلب همراه گروه مهندسی فیلت باشید.

6 مقطع پرمصرف هیت سینک

فهرست مطالب

  • دو دسته اصلی هیت سینک
  • هیت سینک های حرارتی فعال
  • هیت سینک های حرارتی غیر فعال
  • مواد اولیه هیت سینک آلومینیوم در مقایسه با مس
  • هیت سینک های حرارتی آلومینیومی
  • هیت سینک های حرارتی مس
  • 6 مقطع پرمصرف هیت سینک آلومینیومی

مقاله پیشنهادی: خواص و کاربردهای آلومینیوم 6061

گروه مهندسی فیلت؛
طراحی نقشه، ساخت قالب اكستروژن و تولید كننده پروفیل آلومینیوم در مقاطع عمومی و اختصاصی همراه با خدمات آندایزینگ و رنگ پودری الکترواستاتیک و برشکاری در خدمت مشتریان محترم و بزرگوار می باشد.

6 مقطع پرمصرف هیت سینک

دو دسته اصلی هیت سینک

همه هیت سینک ها را می توان به دو دسته عمده تقسیم کرد: فعال و غیرفعال.

تفاوت بین هیت سینک فعال و غیرفعال چیست؟

هیت سینک های حرارتی فعال

اینها معمولاً یک نوع فن یا دمنده دارند. رایج ترین نوع آن، فن موتور بلبرینگ است. اینها عملکرد عالی را ارائه می دهند، اما از قطعات متحرک تشکیل شده اند و گران قیمت هستند.

آشنایی با تولیدات گروه مهندسی فیلت: پروفیل گرده ماهی آلومینیوم زیر صاف عرض 30 و ضخامت 3 میلیمتر

هیت سینک های حرارتی غیر فعال

اینها اجزای مکانیکی ندارند. آنها فقط از فرآیند همرفت برای اتلاف انرژی حرارتی استفاده می کنند. چون قطعات متحرک ندارند، قابل اعتمادتر هستند. اما آنها همچنان باید جریان هوای مداوم در سرتاسر باله های خود داشته باشند.

همچنین مهم است که به خاطر داشته باشید که هیت سینک ها را می توان از مواد مختلفی ساخت. به طور کلی از دو ماده برای ساخت سینک های حرارتی استفاده می شود.

6 مقطع پرمصرف هیت سینک

مواد اولیه هیت سینک آلومینیوم در مقایسه با مس

هیت سینک های حرارتی معمولا از آلومینیوم یا مس ساخته می شوند. هر کدام مزایای خاص خود را دارند. بیایید در مورد تفاوت های اصلی بین آنها صحبت کنیم.

هیت سینک های حرارتی آلومینیومی

آلومینیوم رایج ترین ماده برای سینک های حرارتی است. به ویژه، سینک های حرارتی آلومینیومی اکسترود شده با نیازهای اکثر پروژه ها مطابقت دارند. این فلز سبک وزن است و رسانایی حرارتی نسبتا خوبی دارد.

آشنایی با تولیدات گروه مهندسی فیلت: پروفیل قوطی آلومینیوم 30*40 میلیمتر با ضخامت 2 میلیمتر

هیت سینک های حرارتی مسی

مس حتی رسانایی حرارتی بهتری نسبت به آلومینیوم دارد. اما معایب آن وزن و هزینه است. این فلز گاهی اوقات در مواردی استفاده می شود که اهمیت هدایت حرارتی بر کاهش وزن بیشتر باشد.

هنگام بحث در مورد انواع مختلف هیت سینک ها، به طور کلی آنها را بر اساس فرآیند ساخت آنها طبقه بندی می کنیم.

6 مقطع پرمصرف هیت سینک

6 مقطع پرمصرف پروفیل هیت سینک آلومینیوم

هر فرآیند تولید هیت سینک مزایا و معایب خاص خود را دارد. روش های مختلفی برای ساخت سینک های حرارتی وجود دارد. بیایید نگاهی به 6 نوع متداول هیت سینک بیندازیم.

شماره 1 – سینک های حرارتی اکسترود شده (Extruded Heat Sinks)

اکثر هیت سینک ها از آلومینیوم اکسترود شده ساخته می شوند. این فرآیند برای اکثر برنامه ها مفید است. سینک های حرارتی اکسترود شده با هزینه کم عرضه می شوند و مشخصات سفارشی را می توان به راحتی تولید کرد. عملکرد هیت سینک های اکسترود شده می تواند از کم تا زیاد متغیر باشد. اما نقطه ضعف اصلی آنها این است که ابعاد با حداکثر عرض پروفیل محدود می شود.

آشنایی با تولیدات گروه مهندسی فیلت: پروفیل تسمه آلومینیوم عرض 17 و ضخامت 1.6 میلیمتر

شماره 2 – سینک های حرارتی باند (Bonded Heat Sinks)

اینها معمولاً برای کاربردهایی استفاده می شوند که نیاز به هیت سینک های بزرگ دارند. یکی از مزایای آنها این است که مواد پایه و مواد باله می توانند متفاوت باشند. همچنین ترکیبی از پره های آلومینیومی و مسی را می توان به جای تنها یک ماده باله استفاده کرد. این به شما امکان می دهد عملکرد حرارتی را بهبود بخشید و در عین حال حداقل وزن را اضافه کنید.

هیت سینک های با پره متصل معمولا عملکرد متوسطی دارند و هزینه بالایی دارند.

شماره 3 – هیت سینک های اسکیود (Skived Heat Sinks)

سینک های حرارتی تولید شده از این روش معمولاً از مس ساخته می شوند. آنها از یک بلوک جامد فلزی تولید می شوند. این سینک های حرارتی انعطاف پذیری طراحی بالایی را ارائه می دهند و می توانید به چگالی باله بالایی دست پیدا کنید. این باعث ایجاد سطح بیشتر و فرصت برای اتلاف گرما می شود. آنها عملکرد متوسط تا بالا را ارائه می دهند، اما اشکالات آنها عموماً وزن بالا و حساسیت جهت است.

6 مقطع پرمصرف هیت سینک

شماره 4 – هیت سینک های مهر و موم شده (Stamped Heat Sinks)

در این فرآیند، باله های فلزی مهر و موم شده و سپس روی پایه لحیم می شوند. اینها معمولاً برای برنامه های کم مصرف استفاده می شوند. مزیت هیت سینک های مهر شده قیمت بسیار پایین آنها به دلیل سهولت اتوماسیون تولید است. با این حال، بزرگترین نقطه ضعف عملکرد پایین است.

آشنایی با تولیدات گروه مهندسی فیلت: پروفیل سپری عدسی آلومینیوم 9*15 میلیمتر

شماره 5 – سینک های حرارتی فورج شده (Forged Heat Sinks)

سینک های حرارتی فورج شده با فشرده سازی آلومینیوم یا مس ساخته می شوند و کاربردهای زیادی دارند. هیت سینک ها می توانند فورج سرد یا فورج گرم باشند. اینها عملکرد متوسطی دارند و می توانند با هزینه کم برای حجم های بالا ساخته شوند. با این حال، آنها قابلیت های طراحی محدودی را ارائه می دهند.

شماره 6 – سینک حرارتی ماشینکاری شده سی ان سی (CNC Machined Heat Sinks)

اینها رسانایی حرارتی بالایی دارند و می توانید با این فرآیند به پیچیده ترین هندسه ها دست پیدا کنید. این بدان معناست که شما در طراحی خود انعطاف زیادی دارید. اما، هزینه بالایی دارند و زمان تولید هر قطعه می‌تواند آنها را برای حجم‌های بالا کمتر از ایده‌آل کند.

چه نوع هیت سینکی برای پرژه ما مناسب است؟

سینک های حرارتی به جذب و دفع گرمای تولید شده توسط دستگاه های الکترونیکی کمک می کنند. شما باید مطمئن شوید که نوع مناسب را بر اساس نیازهای طراحی و حجم مورد نیاز خود انتخاب کرده اید.

به یاد داشته باشید که گاهی اوقات برای افزایش اتلاف گرما نیاز به هیت سینک فعال است. اما از سینک های حرارتی غیرفعال بدون قطعات متحرک نیز می توان استفاده کرد.

همچنین، وقتی صحبت از مواد می شود، آلومینیوم باعث کاهش وزن و هزینه می شود، در حالی که مس بالاترین سطح هدایت حرارتی را می دهد.

از اکستروژن و باندینگ گرفته تا آهنگری و ماشینکاری، تعدادی از گزینه های مختلف تولید در دسترس هستند. هر کدام مزایا و معایبی دارند.

اگر پروفیل آلومینیوم یا ماشینکاری CNC مطابق با نیاز شما باشد، ما می توانیم کمک کنیم.

آشنایی با تولیدات گروه مهندسی فیلت: پروفیل لوله آلومینیوم به قطر خارجی 6، قطر داخلی 4 و ضخامت 1 میلیمتر

گروه مهندسی فیلت؛
طراحی نقشه، ساخت قالب اكستروژن و تولید كننده پروفیل آلومینیوم در مقاطع عمومی و اختصاصی همراه با خدمات آندایزینگ و رنگ پودری الکترواستاتیک و برشکاری در خدمت مشتریان محترم و بزرگوار می باشد.
جهت مشاوره فنی و سفارش تماس حاصل فرمایید.
02144675798  09123018710

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست