ثبت درخواست و پیگیری سفارش

کدام فرآیند ساخت محصولات آلومینیوم برای پروژه شما بهترین است؟

انتخاب فرآیند ساخت محصولات برای پروژه بعدی شما می تواند به اندازه انتخاب ماده پایه مهم باشد. اگر تصمیم گرفته اید که می خواهید از آلومینیوم استفاده کنید، احتمالاً متوجه شده اید که چندین روش مختلف برای ساخت محصولات آن وجود دارد و هر روش ساخت ممکن است بر خواص فیزیکی و هزینه های تولید شما تأثیر بگذارد.

این مقاله مروری بر چهار مورد از متداول ترین روش های ساخت محصولات آلومینیوم دارد: اکستروژن، ریخته گری، نورد و آهنگری. آشنایی با این موارد به شما ایده بهتری می دهد که کدام یک برای موقعیت شما مناسب تر است. در ادامه همراه گروه مهندسی فیلت باشید.

بهترین فرآیند ساخت محصولات آلومینیوم

فهرست مطالب

 • ساخت محصولات آلومینیوم چیست؟
 • 4 فرآیند ساخت آلومینیوم که باید درباره آنها بدانید
 • 1- اکستروژن آلومینیوم
 • 2- ریخته گری آلومینیوم
 • 3- آلومینیوم نورد
 • 4- آهنگری آلومینیوم
 • کدام فرآیند ساخت محصولات آلومینیوم را باید انتخاب کنید؟

گروه مهندسی فیلت؛
طراحی نقشه، ساخت قالب اكستروژن و تولید كننده پروفیل آلومینیوم در مقاطع عمومی و اختصاصی همراه با خدمات آندایزینگ و رنگ پودری الکترواستاتیک و برشکاری در خدمت مشتریان محترم و بزرگوار می باشد.

بهترین فرآیند ساخت محصولات آلومینیوم

ساخت محصولات آلومینیوم چیست؟

فرآیند ساخت محصولات آلومینیوم به هر روشی گفته می شود که برای تبدیل آلومینیوم به شکل خاصی استفاده می شود. این تکنیک ها می توانند شامل طیف وسیعی از روش های فیزیکی و شیمیایی باشد که خواص فیزیکی متفاوتی به آلومینیوم می دهد.

تکنیک های ساخت محصولات آلومینیوم می تواند به شدت متفاوت باشد. بنابراین، خواص فیزیکی قطعات حاصل از یک فرآیند به فرآیند دیگر به طور قابل توجهی متفاوت است. در نتیجه، درک تفاوت های بین این روش های ساخت بسیار مهم است زیرا برخی از ویژگی های آنها محرک اصلی در انتخاب فرآیند مناسب خواهد بود.

به عنوان مثال، برخی از قطعات را می توان تنها از طریق یک تکنیک خاص ساخت که ویژگی های مورد نظر مانند استحکام یا شکل را ارائه می دهد. یا شاید دو فرآیند بتوانند به طور موثر یک قطعه را ایجاد کنند، اما یکی سطحی را ایجاد می کند که ایده آل نیست. هزینه و نرخ تولید نیز می تواند عوامل مهمی در تصمیم گیری در مورد یک فرآیند خاص باشد.

مقاله پیشنهادی: مزیت شکل پذیری آلومینیوم

4 فرآیند ساخت محصولات آلومینیوم که باید درباره آنها بدانید

چهار مورد از رایج ترین فرآیندهای شکل دهی آلومینیوم عبارتند از اکستروژن، ریخته گری، نورد و آهنگری. هر کدام از اینها تکنیک متفاوتی را به کار می گیرند و خواص منحصر به فردی را به آلومینیوم منتقل می کنند. در نتیجه طراحان محصول می توانند از آنها برای انواع قطعات و کاربردهای مختلف استفاده کنند.

اکستروژن آلومینیوم

بهترین فرآیند ساخت محصولات آلومینیوم

در این فرآیند، یک قوچ قدرتمند یک شمش آلومینیومی گرم شده را از طریق قالبی که شکل مقطع نهایی مطلوبی دارد، می راند. ما می‌توانیم این فرآیند را به نحوه بازی کودکان با خمیر بازی، ایجاد رشته ای بلند از بتونه با فشار دادن آن از داخل قالب پلاستیکی، یا روشی که خمیر دندان را از لوله ای دایره ای شکل بیرون می‌آورید، تشبیه کنیم.

اکستروژن آلومینیومی به دست آمده دارای سطح مقطع قالب خواهد بود که می تواند طیف گسترده ای از اشکال از جمله اشکال توپر، توخالی و نیمه توخالی داشته باشد. علاوه بر این، این پروفیل ها را می توان در هر طولی برش داد و اکستروژن را به روشی عالی برای ایجاد مقاطع پیچیده با هزینه تولید نسبتا پایین تبدیل می کند.

علاوه بر این، اکستروژن ها دارای یک سطح صاف و یکنواخت هستند که برای پردازش بیشتر برای بهبود ظاهر و جلوگیری از خوردگی عالی است.

آشنایی با تولیدات گروه مهندسی فیلت: پروفیل لوله آلومینیوم

برخی از مهمترین کابردهای پروفیل آلومینیوم عبارت است از:

 • معماری (قاب های در و پنجره، قالب گیری، نرده ها، سیستم های نمایش)
 • الکترونیک (هیت سینک، محفظه، کانال های روشنایی LED)
 • خودرو (ریل های سقف، ضربه گیرها، محفظه های الکترونیکی، قفسه های سقف)
 • هوا فضا (ساختارهای بال، فضای داخلی کابین)
 • پنل های خورشیدی (سیستم های قاب بندی)

ریخته گری آلومینیوم

بهترین فرآیند ساخت محصولات آلومینیوم

ریخته گری فرآیندی است که برای تبدیل آلومینیوم به اشکال بسیار پیچیده بسیار عالی است. این تکنیک شامل ذوب کامل شمش های آلیاژ آلومینیوم و تزریق فلز مایع به داخل قالب است.

فلز ریخته شده حفره خالی را به طور کامل پر می کند و سپس جامد می شود تا یک کپی آلومینیومی کامل از شکل داخلی قالب ایجاد کند. ریخته گری را می توان با استفاده از چندین نوع قالب مختلف از جمله قالب ها و قالب های دائمی، قالب های رسی و قالب های شنی انجام داد.

قطعات تولید شده با استفاده از ریخته گری اغلب به حداقل ماشینکاری اضافی نیاز دارند. و اگر از قالب های فولادی استفاده می کنید، می توانید قبل از تعویض قالب، این فرآیند را بارها تکرار کنید.

آشنایی با تولیدات گروه مهندسی فیلت: پروفیل قوطی آلومینیوم

یکی از مزایای اصلی استفاده از دایکاست پیچیدگی قطعاتی است که تولید می کند. این پیچیدگی با سایر فرآیندهای شکل دهی آلومینیوم بی نظیر است و گزینه هایی را برای بافت های مختلف بدون محدودیت اندازه در اختیار شما قرار می‌دهد.

برخی از مهمترین کابردهای ریخته گری آلومینیوم عبارت است از:

 • خودرو (قطعات موتور، روکش الکترونیکی، براکت)
 • مخابرات (تجهیزات شبکه و زیرساخت)
 • الکترونیک (محفظه ها، محفظه ها و قطعات)

آلومینیوم نورد

بهترین فرآیند ساخت محصولات آلومینیوم

فرآیند نورد آلومینیوم شامل عبور دال ها یا بیلت های آلیاژهای آلومینیوم از میان مجموعه های مختلف رول ها برای کاهش ضخامت آنها است. این فرآیند تا زمانی که آلومینیوم به فرم نهایی خود برسد تکرار می شود و در نتیجه قطعه ای به دست می آید که بسته به ضخامت آن به عنوان صفحه، ورق یا فویل در نظر گرفته می شود.

صفحات آلومینیومی، ورق‌ها و فویل های تولید شده توسط نورد آلومینیوم، تطبیق پذیری بالایی دارند. سازندگان می توانند آنها را بیشتر پردازش کنند و عملیات هایی مانند خمش، شکل دهی یا ماشین کاری را انجام دهند. به عنوان مثال، آنها می توانند از آلومینیوم نورد شده برای تولید قوطی های نوشیدنی و غذا، سقف و ناودان آلومینیومی و فویل آلومینیومی خانگی استفاده کنند.

آشنایی با تولیدات گروه مهندسی فیلت: پروفیل سپری آلومینیوم

برخی از مهمترین کابردهای نورد آلومینیوم عبارت است از:

 • صفحه (پوست هواپیما، مخازن سوخت فضاپیما، مخازن ذخیره سازی)
 • ورق (کف ضد لغزش، مبدل های حرارتی، سقف راه راه، پانل های کامپوزیت)
 • فویل (ظروف مواد غذایی نیمه سفت، فویل خانگی)

آهنگری آلومینیوم

بهترین فرآیند ساخت محصولات آلومینیوم

آهنگری شامل تشکیل فلز با فشار دادن، کوبیدن یا فشردن آن برای رسیدن به فرم مورد نظر است. تولید کننده یک صفحه آلومینیومی را گرم می کند و از پرس یا چکش برای تغییر شکل آن استفاده می کند.

آلومینیوم را می توان با استفاده از قالب باز یا بسته جعل کرد. قالب های بسته شامل دو نیمه است که شکل نهایی محصول را منعکس می کند، مشابه قالب های ریخته گری. قالب های باز دال آلومینیومی را محدود نمی کند، بنابراین با فشار دادن یا چکش کاری آن در یک جهت، می تواند در جهت های دیگر منبسط شود. سازندگان عموما از فورج قالب باز برای قطعات بسیار بزرگ استفاده می کنند.

آشنایی با تولیدات گروه مهندسی فیلت: پروفیل گرده ماهی آلومینیوم

قطعات تولید شده توسط آهنگری به لطف استحکام بخشی که توسط تکنیک پردازش ایجاد می شود، در برابر خستگی و ضربه مقاومت بالایی دارند.

برخی از مهمترین کابردهای نورد آلومینیوم عبارت است از:

 • خودرو (چرخ، پیستون)
 • ابزار (چکش، انبردست، آچار)
 • هوافضا (دنده، چرخ)

بهترین فرآیند ساخت محصولات آلومینیوم

کدام فرآیند ساخت محصولات آلومینیوم را باید انتخاب کنید؟

بهترین فرآیند شکل دهی، فرآیندی خواهد بود که بهترین ویژگی ها را با توجه به پروژه شما ارائه دهد.

اگر می‌خواهید تولید سریع و طیف گسترده ای از گزینه های طراحی با سطح عالی داشته باشید، ممکن است بخواهید از اکستروژن آلومینیومی استفاده کنید.

اگر یک فرآیند ساده و ارزان برای به دست آوردن اشکال پیچیده می خواهید، ریخته گری آلومینیومی ممکن است برای شما مناسب باشد.

آشنایی با تولیدات گروه مهندسی فیلت: پروفیل ناودانی سیمانکاری آلومینیوم

اگر تهیه ورق، صفحه یا فویل آلومینیومی برای پردازش بیشتر نیازهای شما را برآورده می کند، نورد آلومینیوم ممکن است گزینه بهتری برای شکل دهی باشد.

اگر محصول شما به مقاومت در برابر ضربه و خستگی بالاتر از موارد دیگر نیاز دارد، آهنگری می تواند مناسب باشد و اگر برای ساخت قطعه آلومینیومی سفارشی خود به کمک نیاز دارید، لطفاً برای بحث در مورد پروژه خود تماس بگیرید.

گروه مهندسی فیلت؛
طراحی نقشه، ساخت قالب اكستروژن و تولید كننده پروفیل آلومینیوم در مقاطع عمومی و اختصاصی همراه با خدمات آندایزینگ و رنگ پودری الکترواستاتیک و برشکاری در خدمت مشتریان محترم و بزرگوار می باشد.
جهت مشاوره فنی و سفارش تماس حاصل فرمایید.
02144675798  09123018710

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست