ثبت درخواست و پیگیری سفارش

رنگ اپوکسی چیست و چه کاربردی دارد؟

رنگ اپوکسی یکی از سخت ترین و بادوام ترین رنگ موجود در بازار است و اگر می خواهید درخشش بیشتری به کفپوش های خود بدهید، انتخاب بسیار خوبی است. رنگ اپوکسی می تواند به عنوان یک درزگیر در کف سیمانی عمل کند و معمولاً در کف گاراژ یا زیرزمین اعمال می شود. اطلاعات زیادی در مورد نحوه اعمال رنگ اپوکسی وجود دارد. اما در مورد اینکه آیا باید رنگ اپوکسی در مقابل پوشش اپوکسی باشد، سردرگمی زیادی نیز وجود دارد.

بهترین راه برای اینکه بفهمید کدام یک برای شما بهتر کار می کند این است که تفاوت بین هر دو را بدانیم. این مقاله به شما کمک می کند تا همه آنچه را که باید در مورد رنگ اپوکسی بدانید را برای کاربران محترم بیان کند. در ادامه همراه گروه مهندسی فیلت باشید.

رنگ اپوکسی چیست و چه کاربردی دارد؟

فهرست مطالب

  • رنگ اپوکسی چیست؟
  • مزایای رنگ کفپوش اپوکسی
  • معایب رنگ کفپوش اپوکسی
  • رنگ اپوکسی در مقابل پوشش اپوکسی
  • چرا از رنگ کف اپوکسی استفاده کنیم؟
  • مزایای استفاده از رنگ اپوکسی کف پارکینگ

مقاله پیشنهادی: آیا آلومینیوم الکتریسیته را هدایت می کند؟

گروه مهندسی فیلت؛
طراحی نقشه، ساخت قالب اكستروژن و تولید كننده پروفیل آلومینیوم در مقاطع عمومی و اختصاصی همراه با خدمات آندایزینگ و رنگ پودری الکترواستاتیک و برشکاری در خدمت مشتریان محترم و بزرگوار می باشد.

رنگ اپوکسی چیست و چه کاربردی دارد؟

رنگ اپوکسی چیست؟

رنگ اپوکسی که در اصل برای مصارف صنعتی طراحی شده بود، یک محصول اکریلیک لاتکس است که ممکن است مقدار کمی اپوکسی در مخلوط داشته باشد و برای کاربردهای کف استفاده می شود. رنگ های اپوکسی یک پوشش محافظ محکم و بادوام ایجاد می کنند که نگهداری آن آسان است. رنگ اپوکسی به دلیل خواص منحصر به فرد خود در برابر خوردگی، مقاوم در برابر مواد شیمیایی و تمیز کردن آسان است و آن را برای گاراژها و انبارها و غیره ایده آل می کند.

تفاوت اصلی رنگ اپوکسی با رنگ معمولی در این است که در صورت وجود اپوکسی، رنگ بسیار بهتر به سطح بتن می‌چسبد و دوام آن را بیشتر می‌کند. بدون اپوکسی، رنگ اکریلیک استاندارد به خصوص در مناطق پر تردد در نهایت پوسته پوسته می شود.

آشنایی با تولیدات گروه مهندسی فیلت: پروفیل ناودانی آلومینیوم و پروفیل ناودانی سیمانکاری آلومینیوم

بسیاری از مردم تصمیم به استفاده از رنگ اپوکسی می‌گیرند، زیرا انعطاف‌پذیر، مهر و موم شده است و در مناطق پرتردد می‌تواند ایمن‌تر باشد، البته به درخشش زیبایی شناختی آن اشاره نیز اشاره می کنیم. کف شما را در برابر آسیب به خصوص در برابر حرارت و مواد شیمیایی محافظت می کند و در برابر ضربه مقاوم است. برای هر منطقه ای که ممکن است از مواد شیمیایی، گرما و سایر مواد استفاده شود عالی می باشد.

رنگ اپوکسی چیست و چه کاربردی دارد؟

مزایای رنگ کفپوش اپوکسی

مقاوم: اپوکسی یک انتخاب کفپوش مقاوم است. می تواند ضربه سنگین، گرما، مواد شیمیایی و آب را تحمل کند. در گاراژهایی که خودروها می توانند مواد شیمیایی خورنده منتشر کنند، ایده آل است.

مقرون به صرفه: رنگ اپوکسی را می توان به کفپوش فعلی شما اضافه کرد و در زمان و هزینه حذف شما صرفه جویی کرد.

ماندگاری طولانی: اگرچه نصب آن به زمان نیاز دارد، اما زمانی که اپوکسی در جای خود قرار می گیرد، مدت زیادی دوام می آورد. بسیار بادوام است و در برابر ترافیک زیادی مقاومت می کند.

آشنایی با تولیدات گروه مهندسی فیلت: پروفیل سپری آلومینیوم و پروفیل نبشی آلومینیوم

محافظت: اپوکسی تقریباً یک محافظ برای کفپوش شما ایجاد می کند و از آن در برابر لکه ها، ترک خوردن و ساییدگی محافظت می کند.

نگهداری: اپوکسی در برابر گرد و غبار مقاوم است. با ایجاد یک لایه، اپوکسی به جلوگیری از نشستن و گردش گرد و غبار کمک می کند. همچنین سطح صاف و صافی ایجاد می کند که به راحتی با جاروبرقی، جارو یا جاروبرقی تمیز می شود.

معایب رنگ کفپوش اپوکسی

لغزنده: به طور کلی، کفپوش های رنگ شده با اپوکسی در برابر لغزش مقاوم هستند، با این حال، اپوکسی پوشش داده شده با روغن می تواند بسیار لغزنده باشد. وقتی این خیس است، ممکن است لغزنده باشد. رنگ اپوکسی برای مناطقی که مستعد ریختن یا آب روی زمین هستند ایده آل نیست.

موقت: با وجود اینکه اپوکسی سخت سایش و مقاوم است، در نهایت نیاز به تعویض دارد. فرسودگی و پارگی روزمره تاثیر خود را می گذارد و براده ها و ترک ها می توانند شروع به ایجاد کنند. هنگامی که این اتفاق می افتد، باید یک لایه دیگر از رنگ اپوکسی اضافه کنید تا مطمئن شوید که همه چیز خوب به نظر می رسد. اگر در محلی است که چیزهای سنگین روی زمین می‌افتند، مانند یک باشگاه، ممکن است یک مشکل باشد.

آشنایی با تولیدات گروه مهندسی فیلت: پروفیل تسمه آلومینیوم و پروفیل گرده ماهی آلومینیوم

کاربرد: برای اطمینان از اینکه رنگ اپوکسی شما به طور موثر اعمال می شود، آماده سازی زیادی لازم است. شما باید تمام شکاف ها را پر کنید و تمام چربی ها، روغن ها و کثیفی ها را با دقت تمیز کنید. خود فرآیند درخواست نیز زمان بر و خسته کننده است. ممکن است چندین روز طول بکشد تا رنگ اپوکسی شما به درستی خشک شود و قبل از افزودن لایه بعدی باید صبر کنید تا اولین لایه کاملاً خشک شود.

حذف: تغییر رنگ، طرح یا حذف اپوکسی ممکن است پرهزینه و کار سخت باشد.

رنگ اپوکسی چیست و چه کاربردی دارد؟

رنگ اپوکسی در مقابل پوشش اپوکسی

رنگ اپوکسی به سادگی یک رنگ است. به عنوان یک پروژه DIY آسان است. روکش اپوکسی معمولاً از دو قسمت تشکیل شده است – یک رزین و یک سخت کننده – که اکثر آنها برای اطمینان از نتایج طولانی مدت به کمک حرفه ای نیاز دارند.

یکی از مهمترین مواردی که هنگام انتخاب بین پوشش اپوکسی یا رنگ اپوکسی باید به آن توجه داشت دوام آن است. اگر به سادگی می خواهید ظاهر کف خود را بهبود بخشید، رنگ اپوکسی ایده آل است. با این حال، اگر می‌خواهید منطقه‌ای را بهبود ببخشید که ترافیک سنگین است و در معرض خطر نشت مواد شیمیایی است، پوشش اپوکسی گزینه بسیار بهتری است. رنگ کف اپوکسی نسبت به رنگ لاتکس سنتی دوام بیشتری دارد، اما در برابر لکه‌ها، مواد شیمیایی و ساییدگی و همچنین پوشش اپوکسی مقاومت نمی‌کند.

یکی دیگر از تفاوت های اساسی بین این دو قیمت است. رنگ اپوکسی به طور قابل توجهی ارزان تر است. می توانید رنگ را از فروشگاه خریداری کنید و آن را به تنهایی اعمال کنید. با پوشش های اپوکسی، احتمالاً به نصب حرفه ای و محصولی با کیفیت بالاتر نیاز خواهید داشت.

آشنایی با تولیدات گروه مهندسی فیلت: پروفیل لوله آلومینیوم

چرا از رنگ کف اپوکسی استفاده کنیم؟

این یک جایگزین مقرون به صرفه برای نصب کفپوش کاملاً جدید است. فرمولاسیون بالای رنگ اپوکسی به این معنی است که فقط یک لایه ضخامت خوب و محکمی را ایجاد می کند که می توانید آن را روی بسیاری از سطوح اعمال کنید. برخلاف کف‌های سنگین معمولی، لازم نیست هر شش ماه یک بار کفپوش اپوکسی را رنگ کنید.

رنگ اپوکسی در برابر رطوبت مقاوم است و می تواند در برابر درجه حرارت بالا مقاومت کند و آن را به گزینه ای عالی برای حمام، سونا و محوطه استخر تبدیل می کند. روکش براق یکپارچه رنگ اپوکسی سطحی غیر جاذب ایجاد می‌کند که به راحتی و کارآمد تمیز می‌شود، بنابراین در سالن‌های ورزشی، گاراژها و مناطقی که خطر ریزش وجود دارد نیز کاملاً کار می‌کند.

رنگ اپوکسی چیست و چه کاربردی دارد؟

مزایای استفاده از رنگ اپوکسی کف پارکینگ

رنگ اپوکسی کف گاراژ یکی از سخت ترین و بادوام ترین پوشش هایی است که می توانید اعمال کنید. همچنین می تواند فورا سیمان خسته کننده یا غیرجذاب را به یک منطقه حرفه ای تبدیل کند.

کاربرد سخت شده ای که از رنگ اپوکسی دریافت می کنید، پوششی ایجاد می کند که بسیار بادوام و مقاوم در برابر ضربه، خرد شدن، مواد شیمیایی، لکه ها و سایش است. مزیت بزرگ دیگر این است که در برابر گرد و غبار مقاوم است زیرا یک آب بند موضعی است – به این معنی که در بالای مواد قرار می گیرد و به منافذ نفوذ نمی کند و یک سد محافظ ایجاد می کند. در کف‌های بتنی برهنه، ترافیک می‌تواند پودر گرد و غبار را مختل کند و این می‌تواند روی ماشین‌ها، ابزارها، واحدهای ذخیره‌سازی باقی بماند و تمیز کردن آن دردسرساز باشد.

آشنایی با تولیدات گروه مهندسی فیلت: پروفیل قوطی آلومینیوم

همچنین به طور طبیعی در برابر رطوبت مقاوم است. لکه ها و لکه ها جذب اپوکسی نمی شوند و آثار زشت و ماندگاری به جا می گذارند.

رنگ اپوکسی چیست و چه کاربردی دارد؟

جمع بندی

اگر به دنبال یک کفپوش مقاوم و با قابلیت نگهداری آسان هستید که روکش براق خوبی داشته باشد، رنگ کف اپوکسی برای شما مناسب است. در مناطقی با ترافیک زیاد، استفاده زیاد و در معرض خطر نشت مواد شیمیایی مناسب است. کف شما را از آسیب محافظت می کند، در برابر ضربه مقاوم است و نگهداری و تمیز کردن آن آسان است. می توانید از رنگ اپوکسی برای گاراژها، انبارها، زیرزمین ها یا هر مکان پرتردد استفاده کنید.

گروه مهندسی فیلت؛
طراحی نقشه، ساخت قالب اكستروژن و تولید كننده پروفیل آلومینیوم در مقاطع عمومی و اختصاصی همراه با خدمات آندایزینگ و رنگ پودری الکترواستاتیک و برشکاری در خدمت مشتریان محترم و بزرگوار می باشد.
جهت مشاوره فنی و سفارش تماس حاصل فرمایید.
02144675798  09123018710

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست