ثبت درخواست و پیگیری سفارش

4 عملیات ثانویه که باید برای قطعات ریخته گری آلومینیومی در نظر گرفت

در مقالات قبلی آنچه را که قبل و در طول فرآیند دایکست اتفاق می‌افتد را بررسی کردیم. انتخاب مناسب ترین آلیاژ آلومینیوم، ملاحظات طراحی قالب و انجام عملیات ریخته گری با دایکاست همگی مراحل حیاتی توسعه محصول هستند.

در این مقاله، بحث را گسترش می دهیم تا در مورد برخی از فرآیندهای دیگر که ممکن است پس از برداشتن قالب از قالب رخ دهد، صحبت کنیم. این فرآیندها به عنوان عملیات ثانویه یا عملیات پس از ریختگی شناخته می شوند. در ادامه همراه گروه مهندسی فیلت باشید.

4 عملیات ثانویه مهم در دایکست آلومینیوم

فهرست مطالب

 • چرا برخی از قطعات دایکاست نیاز به عملیات ثانویه دارند؟
 • 4 عملیات ثانویه متداول برای قطعات ریخته گری آلومینیومی
 • پیرایش
 • ماشینکاری
 • اشباع
 • عملیات سطحی
 • آیا این فرآیندهای ثانویه برای من قابل اجرا هستند؟

مقاله پیشنهادی: مجرای آلومینیومی چیست؟

چرا برخی از قطعات دایکاست نیاز به عملیات ثانویه دارند؟

4 عملیات ثانویه مهم در دایکست آلومینیوم

فرآیند دایکست قطعات آلومینیومی به دلیل دقت ابعادی استثنایی و سطح صاف و یکنواخت مشهور است. بسیاری از قطعات دایکاست در حال حاضر زمانی که از قالب خارج می‌شوند به وضعیت نهایی مطلوب نزدیک شده‌اند و فقط نیاز به برش فلاش دارند.

با این وجود، برخی از محصولات دایکست نیاز به پردازش بیشتری دارند. این زمانی اتفاق می‌افتد که یک قالب نتواند ویژگی‌های فیزیکی خاصی مانند سوراخ‌ها، نخ‌ها یا بریدگی‌ها را به طور موثر ارائه دهد.

آشنایی با تولیدات گروه مهندسی فیلت: پروفیل قوطی آلومینیوم 60*60 میلیمتر با ضخامت 1/8 میلیمتر

با این حال، عملیات ثانویه نیز ممکن است برای دستیابی به سایر خواص محصول ضروری باشد. به عنوان مثال، برخی از کاربردها ممکن است به ویژگی‌های سطحی نیاز داشته باشند که آلومینیوم به تنهایی نمی‌تواند آن‌ها را فراهم کند یا سطحی غیر از سطح صافی که توسط ریخته‌گری دایکست نیاز دارد.

4 عملیات ثانویه متداول برای قطعات ریخته گری آلومینیومی

4 عملیات ثانویه مهم در دایکست آلومینیوم

شناخته شده ترین و متداول ترین فرآیندهای ثانویه برای ریخته گری قالب عبارتند از:

 • اصلاح کردن
 • ماشینکاری
 • اشباع کردن
 • عملیات سطحی

گروه مهندسی فیلت؛
طراحی نقشه، ساخت قالب اكستروژن و تولید كننده پروفیل آلومینیوم در مقاطع عمومی و اختصاصی همراه با خدمات آندایزینگ و رنگ پودری الکترواستاتیک و برشکاری در خدمت مشتریان محترم و بزرگوار می باشد.

اصلاح کردن

4 عملیات ثانویه مهم در دایکست آلومینیوم

چند دلیل مختلف برای اصلاح کردن وجود دارد، اما جهانی ترین آنها رفع نقصی است که به عنوان فلاش شناخته می شود. به دلیل فشارهای زیاد در طول ریخته گری، مواد اضافی در اطراف خط جداکننده قالب تشکیل می شود. در نهایت مانند یک درز از دو (یا بیشتر) بخش قالب به نظر می رسد.

به خصوص برای محصولات مصرفی، شما باید این مواد اضافی را با پیرایش از بین ببرید، که به ابزارهای دستی یا قالب مخصوص پیرایش نیاز دارد.

بیشتر بدانید: پروفیل پارتیشن آلومینیوم

به غیر از حذف فلاش، سازنده باید قسمت‌های دیگری از قالب را که با فلز مذاب پر شده‌اند را اصلاح کند. اینها شامل اسپروها، دروازه ها، دریچه ها، سرریزها و رانرها هستند که بستگی به طراحی قالب شما دارد. در حالی که یک طراحی قالب قوی می تواند تعداد و پیچیدگی عملیات پیرایش را به حداقل برساند، پیرایش اولیه اغلب اجتناب ناپذیر است.

ماشینکاری

4 عملیات ثانویه مهم در دایکست آلومینیوم

ریخته گری دایکاست یک فرآیند دقیق است، بنابراین محصولات دایکاست معمولاً برای برآورده کردن تحمل ابعادی نیازی به ماشینکاری خاصی ندارند. درعوض، ماشینکاری برای قطعات دایکاست اغلب در هنگام ایجاد ویژگی هایی که از طریق فرآیند دایکاست غیرقابل دستیابی هستند، مورد نیاز است.

سوراخ ها، نخ ها و برش ها نمونه‌هایی از اشکالی هستند که قالب‌گیری آنها اغلب بسیار دشوار و ناکارآمد است. اما با استفاده از فرآیند ماشینکاری ثانویه، می توانید آنها را ایجاد کنید.

آشنایی با تولیدات گروه مهندسی فیلت: پروفیل سپری آلومینیوم 30*30 میلیمتر با ضخامت 4 میلیمتر

ماشین‌های کنترل عددی کامپیوتری (CNC) به شما امکان می‌دهند تا هر گونه عملیات ماشینکاری لازم را به سرعت انجام دهید. آنها همچنین کمک می کنند تا اطمینان حاصل شود که محصول به طور مداوم با تحمل کیفیت مطابقت دارد.

اشباع کردن

4 عملیات ثانویه مهم در دایکست آلومینیوم

برخی از تخلخل ها در هر فرآیند ریخته گری اجتناب ناپذیر است، اما برخی از کاربردها مانند تجهیزات تحت فشار ممکن است مستلزم این باشد که ریخته گری کاملاً ضد نشت باشد.

آغشته سازی از یک خلاء و یک رزین آلی با فرمول خاص استفاده می کند تا هوا را از هر گونه منافذ باز (حفره) روی سطح قطعه حذف کند و سپس منافذ را پر و مهر و موم کند.

برای کاهش احتباس رطوبت و خوردگی داخلی می توان از اشباع بر روی قالب ها استفاده کرد. همچنین به مهار رشد قارچ کمک می‌کند و نشت‌ها را برای اطمینان از سفتی فشار می‌بندد.

آشنایی با تولیدات گروه مهندسی فیلت: پروفیل ناودانی آلومینیوم کف 40، بال 20 و ضخامت 1/7 میلیمتر

این فرآیند می‌تواند گران باشد، اما به طور بالقوه می‌توان هزینه را با انجام آزمایش‌های فشار روی همه ریخته‌گری ها و اعمال فرآیند فقط برای مواردی که مشخصات را برآورده نمی‌کنند، به حداقل رساند.

عملیات سطحی

4 عملیات ثانویه مهم در دایکست آلومینیوم

شما می‌توانید به روش‌های مختلفی برای بهبود خواص فیزیکی و شیمیایی یک محصول پس از تکمیل فرآیندهای دیگر، عملیات سطحی را روی یک محصول اعمال کنید.

عملیات تکمیل مکانیکی سطح، مانند پولیش، سنباده زدن، یا شن زدایی، می‌تواند به بهبود سطح یک قطعه کمک کند. با این حال، آنها برای محصولات دایکاست که در حال حاضر سطوح بسیار صافی دارند، رایج نیستند.

آشنایی با تولیدات گروه مهندسی فیلت: پروفیل چهار پهلو آلومینیوم 15*15 میلیمتر

از سوی دیگر، تکنیک‌های ساینده مانند انفجار شات بلاست، در صورت نیاز می‌توانند برای زبری سطح صاف استفاده شوند.

همچنین می توانید ریخته گری آلومینیوم را رنگ پودری الکترواستاتیک کنید یا آندایز (آبکاری) کنید تا مقاومت سایش فیزیکی را افزایش دهید، از خوردگی جلوگیری کنید و ظاهر را بهبود بخشید. با این حال، انجام تحقیقات کامل قبل از اجرای هر یک از این پوشش‌ها بسیار مهم است – امکان‌سنجی آن‌ها به کاربرد شما بستگی دارد و تصمیم‌گیری به اندازه اکستروژن های آلومینیومی ساده نیست.

آیا این فرآیندهای ثانویه برای من قابل اجرا هستند؟

4 عملیات ثانویه مهم در دایکست آلومینیوم

قرار دادن محصول دایکاست شما با هر یک از این فرآیندها می تواند پرهزینه باشد، اما آنها خواصی را به شما می دهند که ریخته گری به تنهایی نمی تواند. بسته به برنامه شما، این فرآیندها ممکن است بیش از حد یا اضافی باشند، اما همچنین می توانند یک ارتقاء اساسی نسبت به محصول as-cast باشند.

آشنایی با تولیدات گروه مهندسی فیلت: پروفیل نبشی آلومینیوم 60*90 میلیمتر با ضخامت 4 میلیمتر

اگر مطمئن نیستید که محصول ریخته گری شما به هر یک از این موارد ذکر شده نیاز دارد یا خیر، می توانید با یکی از کارشناسان ما تماس بگیرید یا از صفحه خدمات ریخته گری ما برای کسب اطلاعات بیشتر دیدن فرمایید.

گروه مهندسی فیلت؛
طراحی نقشه، ساخت قالب اكستروژن و تولید كننده پروفیل آلومینیوم در مقاطع عمومی و اختصاصی همراه با خدمات آندایزینگ و رنگ پودری الکترواستاتیک و برشکاری در خدمت مشتریان محترم و بزرگوار می باشد.
جهت مشاوره فنی و سفارش تماس حاصل فرمایید.
02144675798  09123018710

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست