ثبت درخواست و پیگیری سفارش

6 روش خمکاری پروفیل آلومینیوم

از ریل برای تجهیزات صنعتی گرفته تا کاربردهای خودرو گرفته تا مجسمه‌های هنری جسورانه و طرح های معماری، دلایل زیادی وجود دارد که ممکن است بخواهید اکستروژن های آلومینیومی منحنی ایجاد کنید.

در حالی که شکل پذیری آلومینیوم آن را برای خم شدن برای این کاربردها مناسب می‌کند، برای اطمینان از اینکه محصول نهایی شما با مشخصات کیفی مطابقت دارد، باید چندین چالش را برطرف کنید. این فرآیند تصمیم گیری در نهایت به مدیریت تنش ها در حین خمش ختم می شود.

خم شدن اکستروژن های آلومینیومی فشار زیادی را به قطعه کار وارد می کند. اکستروژن می تواند کشش، فشرده سازی و پیچش را به یکباره تجربه کند. نتایج می تواند از نازک شدن و تورم جزئی بخش های پروفیل تا عیوب غیرقابل قبول مانند تغییر شکل پروفیل ها، کمانش یا ترک خوردگی متغیر باشد.

این مقاله برخی از بهترین روش‌هایی را که طراحان اکستروژن می‌توانند برای اطمینان از خمش پذیری خوب در محصولات خود اعمال کنند، همراه با شش روش محبوب برای خم کردن اکستروژن های آلومینیومی توضیح می‌دهد. در ادامه همراه گروه مهندسی فیلت باشید.

مقاله پیشنهادی: 4 عملیات ثانویه مهم در دایکست آلومینیوم

فهرست مطالب

ملاحظات طراحی برای خمش اکستروژن آلومینیوم

 • انتخاب مواد
 • بررسی کامل
 • انتخاب های طراحی پروفایل
 • عملیات تکمیل سطح را پس از خمش انجام دهید

6 روش جهت خم کردن پروفیل آلومینیوم اکسترود شده

 • خم شدن غلتک
 • خم شدن قوچ
 •  خم شدن کششی چرخشی
 • خمش فشاری
 • کشش خم شدن
 • خمش فرم آزاد

گروه مهندسی فیلت؛
طراحی نقشه، ساخت قالب اكستروژن و تولید كننده پروفیل آلومینیوم در مقاطع عمومی و اختصاصی همراه با خدمات آندایزینگ و رنگ پودری الکترواستاتیک و برشکاری در خدمت مشتریان محترم و بزرگوار می باشد.

ملاحظات طراحی برای خمش اکستروژن آلومینیوم

6 روش خمکاری پروفیل آلومینیوم

طراحانی که می خواهند اکستروژن های آلومینیومی را خم کنند باید چیزهای زیادی را در نظر بگیرند. در حالی که برخی از روش های خمشی می‌توانند به شعاع خمش محکم تری دست یابند و برخی دیگر می توانند پایداری پروفیل را بهتر تضمین کنند، چند ملاحظات کلیدی می‌توانند به شما در بهبود خم پذیری محصول خود برای هر روش خمشی کمک کنند.

آشنایی با تولیدات گروه مهندسی فیلت: پروفیل قوطی آلومینیوم

انتخاب مواد

اولاً، ماده ای که انتخاب می کنید تأثیر عمده ای بر خم شدن دارد. همانطور که در مقالات قبلی بحث کردیم، برخی از آلیاژها برای خم شدن مناسب تر از بقیه هستند. در حالی که خم شدن آسان نیست، آلیاژهای سری 6XXX به لطف ترکیب استثنایی از خواص، کاربرد گسترده ای دارند.

بررسی کامل

خواص فیزیکی یک آلیاژ را نیز می توان با استفاده از عملیات حرارتی بهبود بخشید، اما اعمال آنها قبل از خم شدن می تواند خم کردن اکستروژن آلومینیوم را دشوارتر و تولید آن را گران تر کند. راه حل ساده این است که پس از خم شدن، درمان کامل یا جزئی را انجام دهید تا محصول شما ارزان تر تولید شود و بهتر با مشخصات مطابقت داشته باشد.

انتخاب های طراحی پروفیل

ملاحظات دیگر برای بهبود کیفیت اکستروژن های آلومینیومی منحنی و کاهش هزینه های تولید می تواند شامل موارد زیر باشد:

 • بهبود هندسه پروفیل
 • طراحی ضخامت دیوار یکنواخت
 • در صورت امکان اندازه پروفایل را به حداقل برسانید.

آشنایی با تولیدات گروه مهندسی فیلت: پروفیل لوله آلومینیوم

به خصوص با شکل پروفیل، طراحی ضعیف می تواند منجر به اعوجاج پروفیل و ترک خوردن در حین خم شدن شود. گوشه های گرد، تقارن پروفیل و تکیه گاه های داخلی خوب همگی می توانند به بهبود پایداری در هنگام خم شدن کمک کنند.

عملیات تکمیل سطح را پس از خمش انجام دهید

6 روش خمکاری پروفیل آلومینیوم

در نهایت، اگر طراحی خم اکستروژن نیاز به تکمیل سطح، مانند آندایز کردن، یا سایر عملیات ثانویه داشته باشد، ممکن است بهتر باشد این عملیات پس از خمش انجام شود. در حالی که برخی از سطوح، مانند پوشش پودری، ممکن است خمش محدودی را تحمل کنند، همیشه این خطر وجود دارد که فرآیند خمش به سطح آسیب برساند.

در حالی که اعمال ملاحظات بالا می تواند خم شدن و هزینه کمتر را بهبود بخشد، بسته به محدودیت های طراحی ممکن است امکان پذیر نباشد. خوشبختانه، شما هنوز گزینه هایی دارید. اگر یک اکستروژن آلومینیومی با خمش سخت دارید، می توانید با یک متخصص خمش با تجربه مشورت کنید تا تعیین کنید که چه اقدامات اضافی می توانید برای رفع نیازهای خمشی خود انجام دهید یا به تجهیزات خاصی نیاز است.

آشنایی با تولیدات گروه مهندسی فیلت: پروفیل نبشی آلومینیوم

6 روش خمکاری پروفیل آلومینیوم

چندین روش متداول برای خم کردن آلومینیوم اکسترود شده وجود دارد که می توان آنها را به شش روش اصلی دسته بندی کرد.

1. خم شدن غلتک

6 روش خمکاری پروفیل آلومینیوم

به عنوان یکی از پرکاربردترین روش‌ها برای خم کردن اکستروژن های بلند آلومینیومی، خمش سه غلتکی حداقل هزینه های ابزارآلات را برای پروفیل های معمولی ارائه می‌کند و می‌تواند اجزای کاملاً دایره‌ای را رول کند. در حالی که یک مزیت کلیدی خمش غلتکی این است که می‌توانید تمام طول اکستروژن را به جای تنها یک قطعه در یک زمان خم کنید، غلتک برای خم‌های محکم تر ممکن است لازم باشد به صورت تدریجی انجام شود تا شعاع خمش به تدریج تا انحنای مورد نظر کاهش یابد.

پیامدهای این نورد گام به گام می تواند شامل دقت کمتر نسبت به سایر روش ها و مقیاس پذیری ضعیف باشد. این محدودیت ها معمولاً خم شدن غلتکی را برای دوره‌های تولید کم تا متوسط مناسب تر و برای نمونه سازی ایده آل می‌سازد.

2. رام خم شدن

این روش که به عنوان خمش فشاری نیز شناخته می شود، گاهی اوقات ساده ترین و کم هزینه ترین روش در نظر گرفته می شود و آن را با خمش فشاری قابل مقایسه می کند. در حالی که می تواند اکستروژن ها را به طور قابل اعتمادی به زوایای دقیق خم کند، خم شدن قوچ نسبت به سایر روش ها بیشتر احتمال دارد که پروفیل را به روش های نامطلوب تغییر شکل دهد و فقط می تواند یک قسمت را در یک زمان خم کند.

آشنایی با تولیدات گروه مهندسی فیلت: پروفیل سپری آلومینیوم

3. خمش کششی چرخشی

6 روش خمکاری پروفیل آلومینیوم

خمش کششی چرخشی شامل بستن یک اکستروژن و کشیدن آن به دور یک قالب خمشی دوار است. در حالی که خمش چرخشی می تواند تا زوایای بسیار دقیق خم شود، فقط می تواند یک بخش را در یک زمان خم کند.

خمش چرخشی همچنین دارای توانایی رسیدگی به پروفیل های اکستروژن با اندازه بزرگتر و خم های متعدد و نزدیک در یک قسمت است. این یک روش ایده آل برای پروفیل های خمشی سفارشی بر روی لوله های گرد است که می تواند توسط یک سنبه داخلی پشتیبانی شود تا پشتیبانی اضافی برای پروفیل در طول خمش فراهم شود.

آشنایی با تولیدات گروه مهندسی فیلت: پروفیل گرده ماهی آلومینیوم

4. خمش فشاری

6 روش خمکاری پروفیل آلومینیوم

در حالی که تنظیمات اولیه شبیه به خمش چرخشی به نظر می رسد، این فرآیند کمتر پیچیده است. به جای قالب چرخشی که اکستروژن را به دور محیط آن می کشد، خمش فشاری از قالب فشاری برای پیچاندن اکستروژن به دور قالب خمشی ثابت استفاده می کند.

مانند خمش چرخشی، می توانید هر بار فقط یک بخش را خم کنید و چندین خم را در هر جهت ایجاد کنید. با این حال، این روش پروفیل آلومینیوم را پشتیبانی بسیار کمتری ارائه می دهد و به راحتی می تواند منجر به تغییر شکل شود. مزیت اصلی خمش فشاری، حجم تولید بالا است زیرا تکمیل هر خم سریع و مقرون به صرفه است.

آشنایی با تولیدات گروه مهندسی فیلت: پروفیل ناودانی آلومینیوم

5. کشش خم شدن

خمش کششی که گاهی اوقات خمش کششی نامیده می شود، به لطف هزینه های قالب خمشی می تواند یکی از راه حل های خمشی گران قیمت باشد، اما مزایای منحصر به فردی را ارائه می دهد. متخصص خمکاری می تواند با قرار دادن قطعه کار در کشش ثابت در حین خمش، به شکل خمشی مورد نظر با حداقل اعوجاج یا آسیب سطحی دست یابد.

در حالی که محدود به شعاع خمش بزرگتر است، قالب خمشی برای این روش تخصصی می تواند طیف وسیعی از اشکال پویا را روی قطعات بسیار بزرگ به دست آورد. حجم تولید بزرگتر با استفاده از پروفیل یکسان می تواند به جبران هزینه های قالب کششی خمشی کمک کند.

6. خمش فرم آزاد

به عنوان یکی از پیشرفته ترین روش ها در این فهرست، خمش آزاد CNC، اکستروژن آلومینیوم را از طریق قالب سرامیکی مفصلی تغذیه می‌کند تا طیف وسیعی از خم های سفارشی پیچیده را تشکیل دهد. در حالی که برای لوله های گرد رایج است، این روش می تواند پروفایل های اکستروژن دیگر را به محصولات منحصر به فرد تبدیل کند. این فناوری نسبت به سایر روش های خمشی کمتر رایج است اما ممکن است در آینده نزدیک پتانسیل قابل توجهی را مشاهده کند.

آشنایی با تولیدات گروه مهندسی فیلت: پروفیل تسمه آلومینیوم

کدام روش برای محصول شما بهترین است؟

6 روش خمکاری پروفیل آلومینیوم

هر روش خمشی دارای مزایای منحصر به فردی است که آن را برای کاربردهای خاص مناسب تر می کند. در حالی که خمش و خمش فشاری گزینه های کم هزینه‌ای برای خم کردن اکستروژن های آلومینیومی ارائه می‌دهند، می‌توانند بر زیبایی و استحکام تأثیر منفی بگذارند. از سوی دیگر، خمش کششی و خمش کششی چرخشی می‌تواند خم‌هایی با کیفیت بالا و با دقت بالا، اما با هزینه‌های بالاتر و با سایر معایب احتمالی ایجاد کند.

به طور کلی، حتی با بهترین روش خمشی برای محصول شما، رعایت مستمر الزامات کیفیت برای پروفیل های اکستروژن چالش برانگیز ممکن است بسیار دشوار باشد. برای کمک به این امر، با راهنمای طراحی اکستروژن ما مشورت کنید یا با متخصص گروه مهندسی فیلت صحبت کنید تا بینش تخصصی در مورد طراحی و خم کردن محصولات آلومینیومی اکسترود شده به دست آورید.

آشنایی با تولیدات گروه مهندسی فیلت: پروفیل ناودانی سیمانکاری آلومینیوم

با همکاری با گروه مهندسی فیلت بهترین ارزش را از پروژه بعدی اکستروژن آلومینیوم خود بگیرید. خدمات اکستروژن آلومینیوم سفارشی ما به شما کمک می کند تا نیازهای پروژه خود را برآورده کنید و در عین حال هزینه های تولید را پایین نگه دارید.

گروه مهندسی فیلت؛
طراحی نقشه، ساخت قالب اكستروژن و تولید كننده پروفیل آلومینیوم در مقاطع عمومی و اختصاصی همراه با خدمات آندایزینگ و رنگ پودری الکترواستاتیک و برشکاری در خدمت مشتریان محترم و بزرگوار می باشد.
جهت مشاوره فنی و سفارش تماس حاصل فرمایید.
02144675798  09123018710

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست