ثبت درخواست و پیگیری سفارش

7 کاربرد متداول پروفیل آلومینیوم در صنعت

پروفیل آلومینیوم به عنوان یکی از متداول ترین مواد اولیه در زمینه اتوماسیون صنعتی، کاربردهای گسترده ای دارد. علاوه بر این، محصولات مختلف ساخته شده از پروفیل آلومینیوم در صنایع مختلف ضروری شده اند. پاراگراف های زیر مقدمه‌ای کوتاه بر چندین نمونه کاربردی رایج از اکستروژن های آلومینیومی صنعتی ارائه می‌کنند، با هدف الهام بخشیدن به خوانندگانی که تازه وارد دنیای پروفیل های آلومینیومی هستند. در ادامه مطلب همراه گروه مهندسی فیلت باشید.

7 کاربرد متداول پروفیل آلومینیوم در صنعت

فهرست مطالب

  • پروفیل قاب آلومینیومی
  • سیستم های نگهبانی ماشین
  • محفظه های تجهیزات
  • نردبان های صنعتی
  • ایستگاه های کاری
  • CleanBooth
  • لوازم خودرو

مقاله پیشنهادی: پروفیل آلومینیوم شیاردار صنعتی 20*20

گروه مهندسی فیلت؛
طراحی نقشه، ساخت قالب اكستروژن و تولید كننده پروفیل آلومینیوم در مقاطع عمومی و اختصاصی همراه با خدمات آندایزینگ و رنگ پودری الکترواستاتیک و برشکاری در خدمت مشتریان محترم و بزرگوار می باشد.

1- پروفیل قاب آلومینیومی

قاب های اپروفیل آلومینیومی نقش مهمی در پشتیبانی از تجهیزات یا ابزارهای اتوماسیون در مقیاس بزرگ دارند. با سفارشی کردن قاب ها یا براکت های پروفیل آلومینیومی و افزودن چرخ ها یا چرخ های مربوطه، امکان حرکت آزادانه تجهیزات اتوماسیون حجیم فراهم می‌شود. یک نمونه معرف مواد مورد استفاده برای قاب های خط نقاله است که پروفیل آلومینیومی است. فرآیند کلی نصب و جداسازی قطعات ساده و راحت است.

2- سیستم های نگهبانی ماشین

سیستم های نگهبانی ماشین در درجه اول برای ایجاد تقسیم بندی دقیق مناطق کار با هدف محافظت از تجهیزات تولید و اپراتورها استفاده می شود. پروفیل های آلومینیومی برای اتصال پانل های مختلف محافظ ماشین های کوچک به یکدیگر استفاده می شود.

3- محفظه های تجهیزات

محفظه های تجهیزات، مانند پوشش های محافظ، برای همه ماشین آلات ضروری نیست. این محفظه ها برای محافظت از اجزای شکننده و جلوگیری از فرار زباله ها در حین کار طراحی شده اند. استفاده از پوشش های محافظ روی تجهیزات نه تنها زیبایی کلی را بهبود می بخشد، بلکه مهمتر از آن، ضریب ایمنی را افزایش می دهد.

4- نردبان های صنعتی

نردبان های صنعتی با استفاده از پروفیل های آلومینیومی در مدل های مختلف تولید می شوند. سطح پروفیل های آلومینیومی مورد استفاده برای نردبان های صنعتی معمولاً با سندبلاست و اکسیداسیون یا سمباده و اکسیداسیون قلیایی درمان می شود. این درمان ها ضریب اصطکاک سطحی را افزایش می دهند و هرگونه برآمدگی یا برآمدگی کوچک را از بین می برند.

7 کاربرد متداول پروفیل آلومینیوم در صنعت

5- ایستگاه های کاری

ایستگاه های کاری یکی از رایج ترین کاربردهای پروفیل های آلومینیوم هستند که به طور گسترده در صنایع مختلف مورد استفاده قرار می گیرند. انواع مختلف ایستگاه های کاری برای سناریوهای کاری مختلف مناسب هستند. به عنوان مثال، ایستگاه های کاری نوار نقاله معمولاً در خطوط مونتاژ استفاده می شوند، ایستگاه های کاری ضد الکتریسیته ساکن برای کارخانه های باتری لیتیومی و نیمه هادی که به عملکرد ضد الکتریسیته ساکن بالا نیاز دارند، مناسب هستند، و ایستگاه های کاری قفسه جریان عمدتاً در ارتباط با تجهیزات مرتب سازی خودکار استفاده می شوند.

6- CleanBooth

CleanBooth به پروفیل های آلومینیومی نیاز دارد که تحت عملیات سطح آنودایزاسیون قرار گرفته اند. این درمان قابلیت ضد استاتیک پروفیل های آلومینیومی را افزایش می دهد و سطح تمیزی را تضمین می کند که مستعد تجمع گرد و غبار نیست و تمیز کردن را بسیار راحت می کند.

7- لوازم خودرو

کاربرد اکستروژن آلومینیوم در صنعت خودروسازی به سرعت در حال رشد است. در حال حاضر، اکستروژن‌های آلومینیومی به‌عنوان مواد خام برای سازه‌های پشتیبانی خودرو، پایه‌های نمایشگر، قاب صندلی‌ها، قفسه‌های تست و سایر قطعات در اکثر برندهای خودرو استفاده می‌شوند. در آینده، انتظار می‌رود استفاده از پروفیل‌های آلومینیومی در صنعت خودروسازی همچنان رو به افزایش باشد.

جدای از صنایع معمولی و نمونه‌هایی که در بالا ذکر شد، پروفیل های آلومینیوم صنعتی کاربردهای بالقوه متعددی دارند. اعتقاد بر این است که در آینده نزدیک، استفاده از پروفیل های آلومینیومی همچنان در زمینه‌های پیشرفته و دقیق گسترش خواهد یافت و در عین حال توسعه پایدار و پذیرش گسترده را حفظ خواهد کرد.

گروه مهندسی فیلت؛
طراحی نقشه، ساخت قالب اكستروژن و تولید كننده پروفیل آلومینیوم در مقاطع عمومی و اختصاصی همراه با خدمات آندایزینگ و رنگ پودری الکترواستاتیک و برشکاری در خدمت مشتریان محترم و بزرگوار می باشد.
جهت مشاوره فنی و سفارش تماس حاصل فرمایید.
02144675798  09123018710

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست