ثبت درخواست و پیگیری سفارش

9 نوع پوشش پروفیل آلومینیوم که محصول شما را بهبود می بخشد

خواص عالی آلومینیوم آن را به یک انتخاب معمولی برای طراحان اکستروژن در طیف وسیعی از صنایع تبدیل کرده است. نسبت مقاومت به وزن فوق العاده، مقاومت در برابر خوردگی خوب، هدایت حرارتی و الکتریکی خوب و موارد دیگر دارد. در حالی که این ممکن است برای برخی کاربردها کافی باشد، طراحان اغلب مراحل تکمیلی تکمیلی را در طول تولید شامل می‌شوند.

حال چرا این گونه است؟ به زبان ساده، پرداخت مناسب سطح می تواند محصولات را از خوب به ممتاز ارتقاء دهد. پوشش های سطحی می توانند مقاومت در برابر خوردگی، مقاومت در برابر سایش و ظاهر زیبایی را بهبود بخشند تا اکستروژن ها دوام بیشتری داشته باشند و بهتر به نظر برسند.

در ادامه این مقاله همراه گروه مهندسی فیلت باشید تا بدانید چه گزینه های تکمیلی برای اکستروژن های آلومینیومی سفارشی شما موجود است و چه چیزی هر کدام را منحصر به فرد می کند. بسیاری از این پرداخت‌ها را می‌توان برای محصولات آلومینیومی ریخته‌گری، نورد یا ماشینکاری شده نیز اعمال کرد.

9 پوشش پروفیل آلومینیوم در صنعت

فهرست مطالب

  •  روکش کارخانه
  •  آندایزینگ
  •  پوشش پودری
  • پوشش PVDF
  •  سایر رنگ های مایع
  •  تکمیل مکانیکی
  •  دکورال
  •  آلودینگ (کروماته کردن)
  •  شیب روشن

گروه مهندسی فیلت؛
طراحی نقشه، ساخت قالب اكستروژن و تولید كننده پروفیل آلومینیوم در مقاطع عمومی و اختصاصی همراه با خدمات آندایزینگ و رنگ پودری الکترواستاتیک و برشکاری در خدمت مشتریان محترم و بزرگوار می باشد.

روکش کارخانه

در ابتدا، تمام اکستروژن های آلومینیومی دارای روکش کارخانه هستند. این نشان دهنده وضعیت آلومینیوم پس از خروج از قالب اکستروژن است. علائم قالب و ابزار، ظاهر کسل کننده، اکسیداسیون و زنگ سفید همه می توانند پس از اکستروژن روی آلومینیوم وجود داشته باشند.

مقاله پیشنهادی: بهترین آلیاژهای آلومینیوم

به طور کلی روکش کارخانه فقط برای محصولاتی مناسب است که باید تا حد امکان ارزان تر ساخته شوند، جایی که ظاهر اهمیتی ندارد و انتظار می رود فقط مدت زمان کوتاهی دوام بیاورند. در غیر این صورت، حداقل باید یکی از گزینه های تکمیل آلومینیومی دیگر را در نظر بگیرید.

آندایزینگ

9 پوشش پروفیل آلومینیوم در صنعت

آندایزینگ معمولاً برای بهبود مقاومت در برابر خوردگی و مقاومت در برابر سایش قطعات آلومینیومی استفاده می شود. همچنین می‌تواند مزایای مطلوب دیگری مانند اتلاف گرما و توانایی پذیرش رنگ‌ ها را نیز به همراه داشته باشد.

آشنایی با تولیدات گروه مهندسی فیلت: پروفیل لوله آلومینیوم

برخلاف رنگ‌ها و پوشش‌ها، آندایز کردن یک محصول خارجی را در قسمت بیرونی آلومینیوم اعمال نمی‌کند. در عوض، یک فرآیند الکتروشیمیایی برای تحریک لایه طبیعی اکسید آلومینیوم برای ضخیم تر شدن استفاده می‌شود. این از آلومینیوم زیرین در برابر محیط محافظت می کند و حتی می تواند رنگ ها را نیز بپذیرد. با این حال امکانات رنگ برای آنودایز به اندازه پوشش پودری فراوان نیست.

پوشش پودری

9 پوشش پروفیل آلومینیوم در صنعت

برای رنگ‌های روشن و ماندگار با مقاومت در برابر اشعه ماوراء بنفش بسیاری از طراحان محصولات، پوشش پودری را انتخاب می‌کنند. برای انجام این فرآیند اکستروژن های آلومینیومی تمیز و آماده می شوند، سپس با استفاده از یک تفنگ الکترواستاتیک برای اعمال پودر رنگ خشک روی سطح آلومینیوم اسپری می شوند. پس از این مرحله، اکستروژن های آلومینیومی با پوشش پودری پخته می‌شوند تا پوشش را ذوب کرده و یکنواخت کند.

بیشتر بدانید: پروفیل لوله آلومینیوم

پوشش های پودری به سختی و دوام آلومینیوم آندایز شده نیستند اما تا زمانی که پوشش دست نخورده باقی بماند، ظاهری استثنایی و مقاومت در برابر خوردگی بالایی دارند. فرآیند پوشش پودری نیز نسبت به رنگ آمیزی مایع که از حلال های حاوی ترکیبات آلی فرار (VOCs) استفاده می کند، دوستدار محیط زیست است.

پوشش پلی وینیلیدین فلوراید (PVDF)

9 پوشش پروفیل آلومینیوم در صنعت

پوشش های پلی وینیلیدین فلوراید (PVDF) پوشش های مبتنی بر رزین هستند که اغلب دارای ذرات رنگ دانه ها هستند. آنها باید روی اکستروژن ها در یک محیط کارخانه اعمال شوند و می توان از آنها برای ایجاد طیف گسترده ای از رنگ های مات استفاده کرد.

آشنایی با تولیدات گروه مهندسی فیلت: پروفیل لوله آلومینیوم با قطر خارجی 20، قطر داخلی 16/4 و ضخامت 1/8 میلیمتر

پوشش های پلی وینیلیدین فلوراید (PVDF) بسیار مقاوم در برابر خوردگی، بسیار مقاوم در برابر محو شدن، و مقاوم در برابر مواد شیمیایی هستند که آنها را برای کاربردهای خارجی مانند روکش دیوار آلومینیومی عالی می کند. آنها همچنین برای پخت نیازی به کوره ندارند و می‌توانند در لایه نازک تری نسبت به پوشش‌های پودری استفاده شوند. در نهایت، در حالی که می توان آن را کمی بی فایده تر از پوشش پودری در نظر گرفت، این پوشش آلومینیومی حاوی هیچ گونه VOC مضری نیست.

سایر رنگهای مایع

9 پوشش پروفیل آلومینیوم در صنعت

در حالی که PVDF از نظر فنی یک رنگ مایع است، فرآیندی تا حدودی متمایز از سایر رنگ‌های مایع است. رنگ های مایع زمانی که به رنگ بسیار خاصی نیاز دارید، به خصوص برای دسته های کوچک، گزینه ای فریبنده هستند. این به این دلیل است که رنگ‌های مایع گسترده ترین انتخاب رنگ را ارائه می‌دهند و رنگ را می‌توان در مقادیر مورد نیاز برای محصولات مورد نظر مخلوط کرد.

آشنایی با تولیدات گروه مهندسی فیلت: پروفیل لوله آلومینیوم با قطر خارجی 25، قطر داخلی 21/8 و ضخامت 1/6 میلیمتر

متاسفانه حلال های مورد استفاده در این نوع رنگ ها حاوی VOC های مضری هستند که هم برای افراد و هم برای محیط زیست مضر هستند. نقاشان باید از سیستم های کاهش VOC برای کاهش خطرات مرتبط با این نوع پوشش های سطح آلومینیومی استفاده کنند.

تکمیل مکانیکی

9 پوشش پروفیل آلومینیوم در صنعت

به‌ جای یک نوع فرآیند، پرداخت‌های مکانیکی مجموعه‌ای از روش‌های مورد استفاده برای تأثیرگذاری بر سطح اکستروژن‌های آلومینیومی را در بر می‌گیرد. نمونه های متداول عبارتند از انفجار ساینده، سنگ زنی و پرداخت.

آشنایی با تولیدات گروه مهندسی فیلت: پروفیل لوله آلومینیوم با قطر خارجی 30، قطر داخلی 26/6 و ضخامت 1/7 میلیمتر 

به جای اعمال مواد شیمیایی، نیروی مکانیکی با استفاده از مواد ساینده برای صاف کردن سطح آلومینیوم اعمال می شود. این می تواند ظاهر آن را بهبود بخشد یا آن را برای یک فرآیند تکمیل دیگر آماده کند.

دکورال

9 پوشش پروفیل آلومینیوم در صنعت

معمولاً در کاربردهای هنری بیشتر دیده می شود، دکورال (sublimation) فرآیندی برای ایجاد الگوهای رنگی روی آلومینیوم است. الگوها با استفاده از گرما از یک فیلم بسته بندی شده روی سطح آلومینیومی منتقل می شوند.

آشنایی با تولیدات گروه مهندسی فیلت: پروفیل لوله آلومینیوم با قطر خارجی 35، قطر داخلی 31 و ضخامت 2 میلیمتر

یک انتخاب محبوب برای دکورال در آلومینیوم اکسترود شده، ایجاد الگوی چوب است. این به طراحان اجازه می دهد تا در محصولاتی که ایجاد می کنند انعطاف بیشتری داشته باشند. مانند ایجاد مبلمان در فضای باز یا قاب های پنجره با ظاهر چوبی که دوام و وزن سبک تر از آلومینیوم را بهبود بخشیده است.

آلودینگ (کروماته کردن)

9 پوشش پروفیل آلومینیوم در صنعت

یک جایگزین ارزان تر برای آندایز کردن (Anodizing)، پوشش‌های آلودین می‌تواند برای تقویت لایه اکسید غیر فعال بر روی سطح اکستروژن های آلومینیومی، بهبود مقاومت در برابر خوردگی استفاده شود. در حالی که قوطی فیلم شیمیایی آلودین به اندازه آلومینیوم آنودایز شده مقاوم یا مقاوم در برابر سایش نیست، رسانایی الکتریکی بالایی دارد که ممکن است برای برخی کاربردها ضروری باشد.

آشنایی با تولیدات گروه مهندسی فیلت: پروفیل لوله آلومینیوم با قطر خارجی 40، قطر داخلی 35 و ضخامت 2.5 میلیمتر

البته باید توجه داشت که راه حل کرماته کردن (آلودین) به اندازه سایر گزینه های موجود در این لیست از نظر زیست محیطی پایدار نیست.

شیب روشن

9 پوشش پروفیل آلومینیوم در صنعت

در نهایت، شیب روشن فرآیندی برای ایجاد سطحی درخشان بر روی اکستروژن های آلومینیومی شما است. با حمام کردن آنها در اسید، نوسانات میکروسکوپی در سطح آلومینیوم اکسترود شده برای ایجاد یک پوشش “آینه مانند” صاف می شود.

آشنایی با تولیدات گروه مهندسی فیلت: پروفیل لوله آلومینیوم با قطر خارجی 50، قطر داخلی 44 و ضخامت 3 میلیمتر

در حالی که ممکن است برای ایجاد محصولات خاصی لازم باشد، غوطه ور شدن روشن یک فرآیند بالقوه خطرناک و ناایمن برای محیط زیست است. همچنین فقط با گریدهای خاصی از آلومینیوم، یعنی 6463، به خوبی کار می کند.

خلاصه

به طور کلی، روکش های آلومینیومی یک ایده عالی برای بهره بردن بیشتر از محصول شما هستند. در حالی که آلومینیوم پوشش کارخانه ای در ابتدا هزینه کمتری دارد، هر برنامه‌ای که در آن خوردگی و سایش یک نگرانی باشد، اغلب نیاز به جایگزینی مکرر محصولات آلومینیومی محافظت نشده دارند. این به معنای پس انداز پول در دراز مدت است.

اگر جذابیت بصری برای طراحی شما مهم باشد، آلومینیوم اکسترود شده تکمیل سطح نیز مهم است. بسته به نیاز خود، حتی می توانید فرآیندهای مختلف را با هم ترکیب کنید تا از مزایای هر دو بهره مند شوید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد تکمیل آلومینیوم، اتصال و سایر ملاحظات مهم برای اکستروژن آلومینیوم؛ راهنمای طراحی اکستروژن آلومینیوم ما را مطالعه کنید.

گروه مهندسی فیلت؛
طراحی نقشه، ساخت قالب اكستروژن و تولید كننده پروفیل آلومینیوم در مقاطع عمومی و اختصاصی همراه با خدمات آندایزینگ و رنگ پودری الکترواستاتیک و برشکاری در خدمت مشتریان محترم و بزرگوار می باشد.
جهت مشاوره فنی و سفارش تماس حاصل فرمایید.
02144675798  09123018710

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست