ثبت درخواست و پیگیری سفارش

فرآیند الکترو پولیشینگ پروفیل آلومینیوم

تعریف الکترو پولیشینگ

فرآیند پولیش به منظور براق سازی سطح فلز آلومینیوم انجام می شود و بیش از 50 سال قدمت دارد و در طول 50 سال با توجه به پیشرف علم و تکنولوژی دستخوش تغییرات بسیار زیادی شده است و به لحاظ عملکرد ارتقاء کرده است. این فرآیند به دو روش پولیش الکتریکی و پولیش مکانیکی انجام می شود. به فرآیند پولیش الکتریکی الکتروپولیشینگ اطلاق می شود. مکانیزم الکترو پولیش باعث صیقلی کردن سطح فلز و از بین بردن پلیسه ها می شود. در ادامه همراه گروه مهندسی فیلت باشید.

بیشتر بدانید: کروماته کردن چیست؟

الکترو پولیشینگ آلومینیوم

در این فرآیند قطعه فلز در وان الکترولیت قرار می گیرد. وان الکترولیت از جنس فولاد می باشد. فلز آلومینیوم نقش آند را بازی کرده و به جریان برق متصل و قطبی می شود. جریان برق به همراه یون های فلزی به سمت کاتد رفته و در آن نفوذ می کند. کاتد معمولا از فلزاتی مانند مس می باشد. به این شکل، فرآیند حل شدن آند با سرعت و تحت کنترل انجام می شود. پس از انجام فرآیند، عملیات پاکسازی و خشک کردن به منظور پاک کردن قطعه کار از مایع الکترولیت انجام می شود.

مقاله پیشنهادی: آبکاری کروم

میزان حل شدن فلز آند در الکترولیت به عواملی مانند مایع الکترولیت، دما و چگالی جریان وابسته است. جران برق و زمان انجام عملیات دو فاکتوری هستند که در این فرآیند قابلیت کنترل شدن را دارند و کیفیت نهایی کار را تعیین می کنند.

الکترولیت هایی که در این مکانیزم مورد استفاده قرار می گیرند عموما الکترولیت های اسید مثل اسید فسفریک و اسید سولفوریک با ترکیبی از اسیدهای دیگر مانند اسید کلریدریک و اسید کرمیک می باشد. نوع الکترولیت، دما و میزان جریان برق از موثرترین گزینه ها برای دستیابی به کیفیت خوب و مطلوب می باشد.

بیشتر بدانید: دستگاه پولیش آلومینیوم

عدم استفاده از الکترولیت های مناسب باعث بروز لطمه های شدید به فلز پایه و به محیط زیست و سلامت انسان می شود. در ایران، کارگاه های معدودی دانش و تجهیزات مناسب جهت انجام این فرآیند را در اختیار دارند.

گروه مهندسی فیلت؛
طراحی نقشه، ساخت قالب اكستروژن و تولید كننده پروفیل آلومینیوم در مقاطع عمومی و اختصاصی همراه با خدمات آندایز و رنگ الکترواستاتیک و برش در خدمت مشتریان محترم و بزرگوار می باشد.

کاربرد و مزایای الکتروپولیشینگ

الکترو پولیش شیوه پرداخت کاری به منظور صاف کردن و براق کردن سطح فلز می باشد که در مقایسه با شیوه های پرداخت مکانیکی که معمولا باعث خمیدگی، خستگی و حتی ترک و شکستگی فلز می شوند بسیار مطمئن تر است و نتیجه بسیار مطلوبی می دهد. در این روش پروسه باربرداری سطح فلز بدون فشار و خستگی انجام می شود. سطح فلز از دید ذره بینی بسیار صیقلی و از دید معمولی مسطح می باشد زیرا در این روش پرداخت کاری میکروسکپی باعث براقیت و پرداخت کاری ماکروسکپی باعث صاف و مسطح شدن سطح کار می شود.

مقاله پیشنهادی: براش پروفیل آلومینیوم

الکترو پولیشینگ آلومینیوم

الکتروپولیش نوعی تغییر دمای (گرم و سرد) بدون خستگی است که سطح کار را هیدروژن زدایی می کند باعث می شود باکتری های روی سطح خالی از هیدروزن به راحتی تکثیر نشود، به همین خاط الکترو پولیش فرآیندی بسیار مناسب برای کالاهای پزشکی و صنایع غذایی می باشد. با ترکیب دو عملیات مکانیکی و الکتریکی می توان به سطح عاری از هرگونه باکتری دست یافت به این شکل که عملیات مکانیکی، خطوط جهت دار را از بین برده و هیدورزن زدایی می کند.

بیشتر بدانید: آندایزینگ (آندش) آلومینیوم

مزایای اصلی فرآیند الکترو پولیش آلومینیوم

  • از بین بردن اکسیدها
  • رفع عیوب سطحی مانند ترک، زنگ، خط و خش ایجاد شده حین جوشکاری و برشکاری
  • افزایش مقاومت در برابر خوردگی
  • پلیسه گیری و رفع ناهمواری های سطح فلز
  • باکتری زدایی
  • از بین بردن کربن سطح فلز
  • قابلیت جوش کاری آسان
  • همگن سازی سطح فلز

آشنایی با تولیدات گروه مهندسی فیلت: پروفیل قوطی آلومینیوم 20*20 میلیمتر با ضخامت 0.9 میلیمتر

گروه مهندسی فیلت؛
طراحی نقشه، ساخت قالب اكستروژن و تولید كننده پروفیل آلومینیوم در مقاطع عمومی و اختصاصی همراه با خدمات آندایز و رنگ الکترواستاتیک و برش در خدمت مشتریان محترم و بزرگوار می باشد.
جهت مشاوره فنی و سفارش تماس حاصل فرمایید.
02144675798  09123018710

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست