ثبت درخواست و پیگیری سفارش

پروفیل لوله آلومینیوم

لوله آلومینیوم چیست؟

از دیگاه لغوی پروفیل به معنی ثابت بودن مقطع در طولی مشخص است. پروفیل آلومینیوم در دنیای مدرن و پیشرفته تکنولوژی و صنعت کاربردهای بسیار فراوانی دارد. در ادامه همراه گروه مهندسی فیلت باشید.

لوله آلومینیوم

پروفیل لوله آلومینیوم در صنایع مختلف، یکی از پرکاربردترین و پرمصرف ترین بخش مصارف آلومینیوم می باشد. ابعاد حائز اهمیت در پروفیل لوله آلومینیوم، قطر خارجی و قطر داخلی و ضخامت آن می باشد. پروفیل لوله آلومینیومی داری وزن کم و مقاومت و استحکام زیاد و طول عمر بالا می باشد.

مقاله پیشنهادی: نبشی آلومینیوم

لوله آلومینیوم

پروفیل لوله آلومینیوم به دلیل داشتن تنوع ارائه به کاربران به صورت های خام (رنگ نقره ای طبیعی آلومینیوم) و رنگ پودری الکترواستاتیک در طیف های رنگی متنوع، آندایز (آبکاری) در طیف های متنوع مانند شامپاین، طلایی و مشکی از زیبایی بسیار بالا و چشم نوازی برخوردار می باشد و زیبایی منحصر به فرد خود را نیز به چشمان کاربران خود منتقل می کند.

لوله آلومینیوم

گروه مهندسی فیلت؛
طراحی نقشه، ساخت قالب اكستروژن و تولید كننده پروفیل آلومینیوم در مقاطع عمومی و اختصاصی همراه با خدمات آندایزینگ و رنگ پودری الکترواستاتیک و برشکاری در خدمت مشتریان محترم و بزرگوار می باشد.

آشنایی با تولیدات گروه مهندسی فیلت: پروفیل نبشی آلومینیوم

مراحل تولید پروفیل لوله آلومینیوم به این گونه است که در ابتدا بیلت آلومینیوم، که ماده اولیه در فرآیند تولید پروفیل آلومینیوم می باشد را حرارت داده و سپس بیلت های حرارت داده شده را درون دستگاه پرس اکستروژن قرار می دهند و تحت فشار بسیار بالا به قالب های لوله که توسط کارشناسان واحد قالب سازی گروه مهندسی فیلت بر اساس نقشه های متنوع مقاطع لوله طراحی و ساخته شده اند وارد می شود و پس از عبور از قالب مربوطه به صورت پروفیل لوله آلومینیوم در ابعاد متفاوت تولید و به صورت شاخه های سه و شش متری و یا بر اساس شاخه های سفارشی توسط مشتری برش داده می شود و پس از گذراندن مرحله ایجینگ (سخت کاری) و خدمات رنگ پودری الکترواستاتیک، آندایز (آبکاری) و یا دکورال و خدمات جانبی مانند برشکاری و ماشینکاری و غیره بسته بندی و برای مصرف کننده ارسال می گردد.

لوله آلومینیوم
پروفیل لوله آلومینیوم جهت انتقال گاز در لوازم خانگی مانند یخچال و فریزر و اجاق گاز در ابعاد شش و هشت میلیمتر به صورت کلاف شده و برش خورده تولید و سپس توسط گاز وکیوم می شود و به صورت وکیوم شده برای کاربران محترم ارسال خواهد شود. پروفیل لوله آلومینوم با ضخامت کم به صورت آجدار نیز تولید می شود و به عنوان پایه کابینت مورد استفاده قرار می گیرد که در میان کاربران به پروفیل پایه کابینتی شناخته شده است.
لازم به ذکر است که خدمات برشکاری پروفیل لوله آلومینیوم با توجه به ابعاد برش که توسط مشتری ارائه می گردد و با دستگاه سی ان سی (CNC) بصورت دقیق و مطابق با ابعاد برش ارائه شده، صورت می پذیرد.

لوله آلومینیوم

آلیاژهای تولید لوله آلومینیومی

آلیاژ 6061

ویژگی لوله آلومینیوم که با آلیاژ 6061 تولید می شود استحکام و مقاومت بسیار زیاد می باشد. دارای قابلیت جوشکاری می باشد.  داری مقاومت فراوان در برابر خوردگی می باشد. و در مواردی مانند موانع حفاظتی و ستون های پشتیبانی و قفسه بندی مورد استفاده قرار می گیرد.

بیشتر بدانید: آلیاژهای آلومینیوم

آلیاژ 6063

لوله الومینیومی که با آلیاژ 6063 تولید می شود استحکام کمتری نسبت به آلیاز 6061 دارد و از ویژگی های مهم آن کیفیت سطح بسیار خوب و قابلیت آندایزینگ، مناسب برای جوشکاری و مقاومت در برابر خوردگی می باشد. موارد مهم استفاده از آن در صنعت ساختمان، صنعت کشاورزی برای آبیاری، قاب پنجره و موارد دیگر مورد استفاده قرار می گیرد.

لوله آلومینیوم

آلیاژ 3003

لوله های آلومینیوم که با آلیاژ 3003 تولید می شود مقاومت بسیار بالا در برابر خوردگی دارد. شکل پذیری و جوش پذیری خوب از ویژگی های دیگر این آلیاژ می باشد. لوله های تولید شده با آلیاژ 3003 در صنعت هوا فضا، صنعت خودرو سازی (لوله های استفاده شده در سیستم خنک کننده و تهویه مطبوع)، صنایع الکترونیک و قوطی های نوشیدنی  مورد استفاده قرار می گیرد.

آشنایی با تولیدات گروه مهندسی فیلت: پروفیل ناودانی سیمانکاری آلومینیوم

دسته بندی لوله آلومینیوم

 • لوله آلومینیوم بدون درز
 • لوله آلومینیوم درز دار

لوله آلومینیوم

لوله آلومینیوم بدون درز

لوله آلومینیوم بدون درز، منظور گردی (میلگردی) است که داخل آن خالی می باشد که از طریق ساخت قالب اکستروژن و فرآیند اکسترود تولید می شود و کاربردهای فراوانی دارد و در بسیاری از صنایع مورد استفاده قرار می گیرد. از ویژگی های این لوله عدم نشتی آن است که همین ویژگی منحصر به فرد باعث شده است که در صنایع مختلف از آن برای انتقال مایعات و گازها استفاده شود.

لوله آلومینیوم درز دار

لوله آلومینیوم درزدار از تغییر شکل ورق های آلومینیوم به صورت دایره و جوش دادن دو سری که به یکدیگر متصل می شود به وجود می آید. لوله آلومینیوم درزدار از دو روش چرخان و طولی تولید می شود که لوله های تولید شده به روش طولی کاربردهای بیشتری دارد.

لوله آلومینیوم

خرید لوله آلومینیوم

تولید پروفیل لوله آلومینیوم در ابعاد و ضخامت های مختلف همراه با نظارت تیم فنی واحد کنترل کیفیت صورت می گیرد. جهت خرید لوله آلومینیوم و ثبت سفارش با کارشناسان فنی گروه مهندسی فیلت تماس حاصل فرمایید.

جهت بازدید مقاطع پروفیل لوله آلومینیوم به همراه مشخصات فنی کلیک نمایید: پروفیل لوله آلومینیوم

در اینجا به برخی از مقاطع پرکاربرد پروفیل لوله آلومینیوم اشاره می کنیم:

لوله آلومینیوم

لوله آلومینیوم

لوله آلومینیوم

لوله آلومینیوم

لوله آلومینیوم

لوله آلومینیوم

لوله آلومینیوم

لوله آلومینیوم

لوله آلومینیوم

لوله آلومینیوم

لوله آلومینیوم

لوله آلومینیوم

ویژگی پروفیل لوله آلومینیوم

 • شکل‌پذیر بودن و انعطاف پذیری یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های پروفیل لوله آلومینیوم می باشد و باعث می شود به راحتی خم و به اشکال مختلف درآید.
 • یکی دیگر از ویژگی های بسیار مهم پروفیل لوله آلومینیوم وزن بسیار سبک آن نسبت به سایر فلزات می باشد و همین دلیل باعث شده است در صنایع بسیاری مورد استفاده قرار گیرد.
 • زیبایی و شکیل بودن از دیگر ویژگی های پروفیل لوله آلومینیوم می باشد.

لوله آلومینیوم

 • ویژگی مهم دیگر پروفیل لوله آلومینیوم که باعث شده است در صنایع بسیار زیادی مورد استفاده قرار گیرد، مقاومت و استحکام بسیار بالای لوله آلومینیوم می باشد.

مقاله پیشنهادی: پروفیل آلومینیوم چیست و چه کاربردی دارد؟

 • نصب سریع و راحت و ساده یکی دیگر از ویژگی های پروفیل لوله آلومینیوم می باشد.
 • غیر قابل اشتعال بودن یکی دیگر از ویژگی های پروفیل لوله آلومینیوم می باشد.

لوله آلومینیوم

 • پروفیل لوله آلومینیوم استحکام بسیار بالا در شرایط متنوع جوی و آب و هوایی دارد.
 • قابلیت جوشکاری از مهم ترین ویژگی های پروفیل لوله آلومینیوم می باشد.

آشنایی با تولیدات گروه مهندسی فیلت: پروفیل نمای کاپوزیت آلومینیوم

 • پروفیل لوله آلومینیوم مقاومت بسیار بالایی در برابر خوردگی و پوسیدگی دارد که در انتخاب آن بسیار تاثیرگذار بوده است.
 • انتقال گرما یکی دیگر از ویژگی های بسیار مهم لوله آلومینیومی می باشد.

لوله آلومینیوم

 • از ویژگی های مهم لوله آلومینیومی خوش تراش بودن آن می باشد.
 • لوله آلومینیوم رسانایی بسیار بالا در حرارت و جریان الکتریسیته دارد.

آشنایی با تولیدات گروه مهندسی فیلت: پروفیل قوطی آلومینیوم

 • پروفیل لوله آلومینیوم خاصیت ضد مغناطیسی دارد.
 • پروفیل لوله آلومینیوم قابلیت بازیافت دارد.

لوله آلومینیوم

کاربرد پروفیل لوله آلومینیوم

لوله آلومینیوم، پروفیلی است که در ابعاد و اندازه ای بسیار متنوع تولید می شود و به همین دلیل در بسیاری از صنایع و کسب و کارها و حتی در منازل مورد استفاده قرار می گیرد که در ذیل به برخی از آنها اشاره خواهیم کرد:

پروفیل لوله آلومینیوم در صنایع شیمیایی (انتقال مواد و گازهای شیمیایی)، صنعت پزشکی، صنایع هواپیمایی برای سوخت رسانی و انتقال روغن به هواپیما، صنعت هوا فضا، تولید ویلچر و هر وسیله ای که لوله به صورت تلسکوپی در آن استفاده شود، صنعت لوازم خانگی مانند دستگیره های یخچال، انتقال گاز در اجاق بصورت لوله کلاف و برش خورده، صنایع دکوراسیون داخلی (پارتیشن، مبلمان، میز و صندلی اداری)، دامداری ها و مرغداری ها و گلخانه ها جهت انتقال آب در فرآیند آبیاری، صنایع غذایی مانند انتقال بخار آب، مصارف شخصی در منازل، صنایع روشنایی، صنعت شیمیایی، جک های پنوماتیک و بسیاری موراد دیگر مورد استفاده قرار می گیرد.

شایان ذکر است که هر کدام از پروفیل های لوله آلومینیوم فوق، آلیاژ مخصوص به خود را دارد.

لوله آلومینیوم

قیمت لوله آلومینیوم

لوله آلومینیوم کاربردهای فراوانی دارد و به دلیل ویژگی های منحصر به فرد خود در بسیاری از صنایع مورد استفاده قرار می گیرد و به همین دلیل در ابعاد و سایزهای متنوع تولید می شود و با توجه به ابعاد آن و نوع تولید، که هم به صورت اکسترود و هم به صورت تغییر شکل ورق آلومینیوم تولید می شود قیمت های مختلفی دارد. جهت اطلاع از قیمت های لوله آلومینیوم با کارشناسان فنی گروه مهندسی فیلت تماس حاصل فرمایید.

گروه مهندسی فیلت؛
طراحی نقشه، ساخت قالب اكستروژن و تولید كننده پروفیل آلومینیوم در مقاطع عمومی و اختصاصی همراه با خدمات آندایزینگ و رنگ پودری الکترواستاتیک و برشکاری در خدمت مشتریان محترم و بزرگوار می باشد.
جهت مشاوره فنی و سفارش تماس حاصل فرمایید.
02144675798  09123018710

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست