ثبت درخواست و پیگیری سفارش

جعبه پروفیل آلومینیومی چیست؟

در حال حاضر انواع تابلوهای تبلیغاتی با استفاده از مواد مختلف ساخته می شود. یکی از مواد پرکاربرد و قابل اعتماد جعبه پروفیل آلومینیومی است. برای کمک به درک بهتر ویژگی ها و مزایای این محصول، مقاله زیر به بررسی دقیق آن می پردازد. در ادامه مطلب همراه گروه مهندسی فیلت باشید.

فهرست مطالب

 • جعبه پروفیل آلومینیومی چیست؟
 • چرا لایت باکس ها باید از قاب های پروفیل آلومینیومی به جای قاب های آهنی سنتی استفاده کنند؟
 • طبقه بندی لایت باکس پروفیل آلومینیومی
 • لایت باکس های بسیار نازک
 • لایت باکس های EEFL
 • موارد استفاده لایت باکس های پروفیل آلومینیومی

مقاله پیشنهادی: بدنه موتور آلومینیومی

گروه مهندسی فیلت؛
طراحی نقشه، ساخت قالب اكستروژن و تولید كننده پروفیل آلومینیوم در مقاطع عمومی و اختصاصی همراه با خدمات آندایزینگ و رنگ پودری الکترواستاتیک و برشکاری در خدمت مشتریان محترم و بزرگوار می باشد.

جعبه پروفیل آلومینیومی چیست؟

جعبه پروفیل آلومینیومی نوعی لایت باکس LED است که از یک قاب آلومینیومی ساخته شده است. آنها توانایی تغییر تصاویر را به راحتی و به سرعت بدون آسیب رساندن به ساختار داخلی دارند.

این نوع آلومینیوم به دلیل استحکام بالا، مقاومت در برابر خوردگی، مقاومت در برابر اکسیداسیون، اتلاف حرارت، استفاده طولانی مدت و مقرون به صرفه بودن شناخته شده است. از مزایای جعبه پروفیل آلومینیومی می توان به نورپردازی هماهنگ روی دیوار، زیبایی بالا و ظاهری چشم نواز و زیبا اشاره کرد.

در زمینه ساخت و تولید تبلیغات، اکثر کاربران اغلب جعبه های پروفیل آلومینیومی را برای ایجاد لایت باکس تبلیغاتی انتخاب می کنند و جایگزین محصولات ساخته شده از قاب های آهنی می شوند.

چرا لایت باکس ها باید از قاب های پروفیل آلومینیومی به جای قاب های آهنی سنتی استفاده کنند؟

در اینجا خلاصه ای از مزایای برجسته جعبه های پروفیل آلومینیومی آورده شده است:

طراحی قاب آلومینیومی پیچیده تر می‌شود، زیبایی شناسی بالا را افزایش می‌دهد، حس لوکسی را ایجاد می‌کند و با کناره های جعبه آلومینیومی فوق العاده نازک، فضا را ذخیره می‌کند.

لایت باکس آلومینیومی، قبل از استفاده از پروفیل، دارای خواص اتلاف حرارت خوبی است و خطر خوردگی را کاهش می دهد. در مقایسه با محصولات اسکلت آهنی زنگ نمی زند، به خصوص زمانی که در فضای باز قرار می گیرد.

جعبه های پروفیل آلومینیومی برای اهداف تبلیغاتی طراحی شده اند. فرآیند تغییر محتوای تبلیغاتی اغلب بسیار سریع است و باعث صرفه جویی در زمان و هزینه می شود.

پروفیل آلومینیومی از پیوندهای V-bass برای تشکیل قاب ها استفاده می کند، که جایگزین اتصالات جوشی نامطلوب و ایمن تر می شود، که همچنین در صورت انتخاب فریم های آهنی زمان بیشتری می برد.

مینیمال، مناسب برای مونتاژ، سبک وزن، و ساخت آسان در مقایسه با استفاده از قاب های آهنی. علاوه بر این، قاب های آلومینیومی در مقایسه با انواع قاب های معمولی، حمل و نقل، جابجایی و نصب لایت باکس ها آسان است.

از این مزیت های برجسته، به ویژه راحتی استفاده، جعبه های پروفیل آلومینیومی توسط اکثر برندهای بزرگ استفاده شده است و این محصول را در خود جای داده است. سامانه تبلیغات سراسری بنابراین، همه مشاغل می توانند به سرعت و به طور موثر کمپین های بازاریابی را برای محصولات خود اجرا کنند.

طبقه بندی لایت باکس پروفیل آلومینیومی

در حال حاضر لایت باکس های قاب آلومینیومی برای تبلیغات عمدتاً از دو نوع اصلی تشکیل شده اند: لایت باکس های فوق نازک و لایت باکس های EEFL.

لایت باکس های بسیار نازک

لایت باکس های آلومینیومی فوق نازک به دو نوع اصلی تقسیم می شوند:

 • لایت باکس اسنپ (یک طرفه، دو طرفه)
 • لایت باکس تاشو

لایت باکس های آلومینیومی فوق نازک دارای ضخامتی از 1.8 سانتی متر تا 2.6 سانتی متر هستند که برای ساخت لایت باکس های کوچک در اندازه های 1.2 متر * 2.4 متر اکریلیک مناسب هستند.

لایت باکس های آلومینیومی بسیار نازک برای نور غیر مستقیم طراحی شده اند. دو نوار LED معمولاً در طول لایت باکس قرار می گیرند که به طور متقارن با یکدیگر تعامل دارند و نور را روی ورق اکریلیک پخش می کنند. فیلم چاپ شده با نور پس زمینه UV تیز است، به راحتی قابل تعویض یا برداشتن است.

لایت باکس های EEFL

لایت باکس های EEFL عمدتا به سه نوع اصلی تقسیم می شوند:

 1. لایت باکس EEFL آلومینیومی بدون لبه
 2. لایت باکس EEFL آلومینیومی حاشیه کوچک
 3. لایت باکس EEFL آلومینیومی حاشیه بزرگ

لایت باکس های EEFL عمدتاً برای ایجاد لایت باکس های بزرگ به دلیل ظرفیت تحمل بار عالی استفاده می شوند. آنها اغلب برای نصب در فضای باز، بدون خوردگی، با آلومینیوم برای اتلاف گرما و اکسیداسیون استفاده می شوند.

لایت باکس های پروفیل آلومینیومی معمولاً در موارد زیر استفاده می شوند:

 • تابلوهای تبلیغاتی محصولات در فروشگاه های گوشی: سامسونگ، هوآوی، شیائومی، اوپو، ویوو، آنر، رئال من و غیره.
 • لایت باکس های تبلیغاتی محصولات در نمایشگاه های جواهرات
 • لایت باکس های تبلیغاتی فروشگاه مد بالا
 • لایت باکس های تبلیغاتی در چای و کافی شاپ های حبابی: گوتا، پاسیو، ترونگ نگویین، گونگ چا و غیره.
 • لایت باکس های تبلیغاتی در بانک ها
 • لایت باکس های پروفیل آلومینیومی مورد استفاده برای دکوراسیون در نمایشگاه های سطح بالا
 • لایت باکس های تبلیغاتی برای ساخت سقف های نیمه شفاف استفاده می شود.
 • لایت باکس های پروفیل آلومینیومی برای ساخت تابلوهای تبلیغاتی در فرودگاه ها استفاده می شود

گروه مهندسی فیلت؛
طراحی نقشه، ساخت قالب اكستروژن و تولید كننده پروفیل آلومینیوم در مقاطع عمومی و اختصاصی همراه با خدمات آندایزینگ و رنگ پودری الکترواستاتیک و برشکاری در خدمت مشتریان محترم و بزرگوار می باشد.
جهت مشاوره فنی و سفارش تماس حاصل فرمایید.
02144675798  09123018710

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست