ثبت درخواست و پیگیری سفارش

معرفی و کاربرد انواع پروفیل لوور آلومینیومی

پروفیل لوور آلومینیومی چیست؟

پروفیل در لغت به معنی ثابت بودن مقطع در طولی مشخص است. در دنیای مدرن و پیشرفته تکنولوژی و صنعت، پروفیل آلومینیوم کاربردهای بسیار فراوانی دارد.

سیستم لوور (Louvre) یا  سان شیدر، سیستم آفتاب گیر ساختمان می باشد. این سیستم در تهویه ساختمان ها نیز کاربرد دارد و به علت تنوع در طرح و زیبایی در نماسازی هم کاربرد دارد. در ادامه همراه گروه مهندسی فیلت باشید.

لوور آلومینیومی

مقاله پیشنهادی: مفهوم پروفیل آلومینیوم

جنس لوور

لوورها با توجه به برتری کاربردی از متریال های مختلفی مانند آلومینیوم، چوب، شیشه و غیره تولید می شوند. لوورهای آلومینیومی با استفاده از آلیاژ 6063 در طرح های گوناگون تولید می شوند.

در یک قاب می توان بیان کرد که لوور پنجره ای بسته با تیغه های زاویه دار عمودی و یا افقی می باشد که از آن به منظور عبور نور و هوا استفاده می شود. این سیستم مانع از تابش مستقیم نور خورشید و باران می شود و علاوه بر این از عبور صدا هم تا مقدار مشخصی ممانعت بعمل می آورد.

لوورها توانایی نصب بر روی انوع نما مانند کامپوزیت، شیشه ای و غیره را نیز دارد.

لوور آلومینیومی

انواع نصب لوور

لوور ثابت

در این مدل مطابق با نام آن، توانایی تغییر زاویه در تیغه ها امکان پذیر نمی باشد و به دلیل سهولت در نصب در انواع نماها و با توجه به مقرون به صرفه بودن آن از لحاظ اقتصادی، بسیار مورد توجه کاربران گرامی قرار دارد.

آشنایی با تولیدات گروه مهندسی فیلت: پروفیل ناودانی آلومینیوم

لوور متحرک

در ان مدل توانایی تغییر زاویه تیغه ها وجود دارد و این کار از طریق کنترل از راه دور و یا سوئیچ ثابت امکان پذیر می باشد. شایان ذکر است که این سیستم برای همه انواع تیغه ها قابل اجرا می باشد. تیغه های دوکی شکل امکان نصب متحرک را، دارا می باشد.

بیشتر بدانید: ناودانی سیمانکاری آلومینیوم

خرید لوور آلومینیوم

تولید پروفیل لوور آلومینیوم در ابعاد و ضخامت های مختلف همراه با نظارت تیم فنی واحد کنترل کیفیت صورت می گیرد. جهت خرید لوور آلومینیومی و ثبت سفارش با کارشناسان فنی گروه مهندسی فیلت تماس حاصل فرمایید.

لوور آلومینیومی

انواع لوور آلومینیومی

لوور دوکی

لوور دوکی یکی از سیستم هایی است که در آن تیغه هایی با مقطع دوکی شکل استفاده می شود و از این سیستم برای زیبایی نمای ساختمان استفاده می شود. جنس آن عموما از آلومینیوم می باشد. این لوورها ویژگی نصب به شکل متحرک را دارا می باشند و به غیر از نقش سایه بان به صورت طراحی نما نیز به کار گرفته می شوند. قطر این لوورها از صد تا چهارصد میلیمتر می باشد. در این سیستم مطابق آمار بیشتر از هفتاد درصد از ورود نور به محیط داخلی ساختمان جلوگیری می کند که باعث صرفه جویی انرژی ساختمان تا چهل درصد می شود.

لوور آلومینیومی

لوورهای دوکی شکل از سه مقطع مجزا تشکیل شده است. مقطع خورشیدی مقطعی است که زاویه آن تغییر پذیر می باشد و با این تغییر زاویه میتوان میزان نور ورودی را کنترل کرد. مقطع منقاری که مقطع اصلی در این سیستم می باشد که در قسمت انتهایی از یک طرف به مقطع خورشیدی و از سمت دیگر به مقطع اصلی لوور متصل می شود. قسمت دوکی شکل که روی منقاری قرار می گیرد و قسمت نمای سیستم را تشکیل می دهد.

آشنایی با تولیدات گروه مهندسی فیلت: پروفیل لوله آلومینیوم

لوور آلومینیومی

گروه مهندسی فیلت؛
طراحی نقشه، ساخت قالب اكستروژن و تولید كننده پروفیل آلومینیوم در مقاطع عمومی و اختصاصی همراه با خدمات آندایزینگ و رنگ پودری الکترواستاتیک و برشکاری در خدمت مشتریان محترم و بزرگوار می باشد.

لوور دوکی در بازار به دو صورت متحرک و ثابت عرض می گردد که مدل ثابت آن بیشتر از مدل متحرک مورد استفاده قرار می گیرد. مدل متحرک ان توسط ریموت قابل تغییر می باشد.

بیشتر بدانید: دستگاه پولیش آلومینیوم

این سیستم در دنیای مدرن امروزی پیشرفته ترین نسل نورگیر و سایه بان می باشد که مورد توجه بسیار از معماران در جهان است.

لوور آلومینیومی

لوور مستطیلی

لوور مستطیلی که به نام لوور باکسی نیز معروف است و به طور معمول از جنس آلومینویم تولید و مورد استفاده قرار می گیرد. این پروفیل ها معمولا به صورت طول 100 میلیمتر و عرض 50 میلیمتر و ضخامت 2 میلیمتر تولید و به صورت شاخه های 6 متری عرض می گردد و شایان ذکر است که در صورت درخواست مشتریان محترم در ابعاد اختصاصی نیز طراحی و تولید می گردد.

مقاله پیشنهادی: سپری آلومینیوم

لوور مستطیلی شکل هم مانند انواع لوورها روی پنجره ها به صورت پوششی تکمیلی و در شکل های افقی و عمودی نصب می شود و همانند سایر لوورها نیز باعث محدود شدن دید بیرون به داخل و همچنین جلوگیری از ورود نور مستقیم خورشید به فضای داخلی می شود و همین امر باعث صرفه جویی در انرژی های مختلف مصرفی در محیط داخل می شود.

لوور آلومینیومی

پس از نصب پروفیل لوور مستطیل شکل، سطح پایینی آن از نمای بیرون به وضوح دیده می شود بنابراین باید زیرسازی آن کامل انجام شده باشد تا بر زیبایی نمای ساختمان اثر منفی نگذارد. پروفیل لوور مستطیلی در انواع ثابت و متحرک طراحی و تولید و عرضه می گردند. طرح ثابت آن نصب بسیار ساده و مقرون به صرفه دارد و طرح متحرک آن نیز با ریموت قابلیت تنظیم می باشد.

آشنایی با تولیدات گروه مهندسی فیلت: پروفیل قوطی آلومینیوم

لوور مستطیلی معمولا از جنس چوبی، کامپوزیت، فلزی و غیره تولید می شود اما لوور مستطیلی آلومینیومی در اکثر موارد تولید و دارای فروش بالایی می باشد و همچنین به لحاظ اقتصادی نیز لوور مستطیلی بسیار مقرون به صرفه تر از سایر متریال های ذکر شده می باشد.

لوور آلومینیومی

لوور Z آلومینیومی

لوور Z آلومینیومی معمولا به صورت سایه بان یا آفتاب گیر در نمای ساختمان استفاده می شود و در طرح های گوناگون به صورت افقی و عمودی نصب می شود. این پروفیل انتخاب بسیار مناسب جهت کنترل کردن دما و ممانعت از ورود مستقیم نور خورشید و آب و حتی گرد و خاک و همچنین دید مستقیم به داخل محیط مورد استفاده قرار می گیرد.

پروفیل لوور Z آلومینیومی در مکان هایی مانند ورزشگاه ها، مدارس، بانک ها، کلیه ساختمان ها و برج های اداری اعم از دولتی یا خصوصی، مورد استفاده قرار می گیرد و علاوه بر موراد ذکر شده به آن مکان ها زیبایی منحصر به فردی نیز می دهد.

لوور آلومینیومی

برای ساخت لوور Z آلومینییومی از ورق آلومینیومی با ضخامت های مختلف استفاده می شود. این ورق ها به کمک خدمات جانبی مانند برشکاری و خمکاری به صورت لوور Z آلومینیومی در می آید.

بیشتر بدانید: نبشی آلومینیوم

ویژگی های لوور آلومینیوم

پروفیل لوور آلومینیوم خاصیت ضد زنگ دارند و بسیار منعطف بوده و ساده نصب می شوند.

پروفیل های لوور آلومینیوم جهت تحمل فشارهای  وارده بسیار مستحکم می باشند.

پروفیل لوور آلومینیومی از لحاظ وزنی بسیار سبک می باشند و همین علت باعث می شود که به وزن کلی ساختمان مقدار زیادی اضافه نشود.

لوور آلومینیومی

پروفیل لوور آلومینیوم ضد خش، ضد حریق و آتش سوزی، ضد خوردگی می باشند.

تمیز کردن پروفیل لوور آلومینیومی بسیار راحت می باشد.

رنگ پودری الکترواستاتیک پروفیل های لوور دارای ماندگاری بسیار بالا به لحاظ کیفیت رنگ می باشد.

لوور آلومینیومی

آشنایی با تولیدات گروه مهندسی فیلت: پروفیل وال واشر آلومینیوم

کاربرد لوور در ساختمان

محافظت از نما

نور مستقیم خورشید، باران و سایر عوامل آب و هوایی موجب فرسوده شدن نمای ساختمان می شود و سطوح براق را مات و کدر می کند. لوور آلومینیومی به صورت یک محافظ بدون محدود کردن دید بیرونی، مانع از تابش مستقیم نور خورشید و تاثیر عوامل جوی و آب و هوایی می شود ضمن اینکه نور مورد نیاز ساختمان را نیز محدود نمی کند.

تهویه ساختمان

در ساختمان های صنعتی مانند نیروگاه های برق یا کارخانجات ریخته گری فولاد و غیره، لوور برای تهویه طبیعی ساختمان و کنترل دمای ساختمان مورد استفاده قرار می گیرد.

لوور آلومینیومی

کاهش مصرف انرژی

تامین سرمایش و گرمایش محیط داخل یک ساختمان به انرژی زیادی نیاز دارد. با توجه به اینکه نور خورشید و سرمای شدید محیط بیرونی ساختمان عامل مهم گرم شدن ساختمان و سرد شدن ساختمان می باشد، لذا با استفاده از مقطع لوور مناسب می توان میزان این تاثیرگذاری گرما و سرما بر ساختمان را تا حد بسیار زیادی کاهش داد.

لوور آلومینیومی

مقاله پیشنهادی: نمای کرتین وال چیست؟

قیمت لوور آلومینیومی

لوور آلومینیوم کاربرد بسیار ویژه ای دارد و به دلیل ویژگی های منحصر به فرد خود در صنعت عمران و ساختمان و معماری مورد استفاده قرار می گیرد و در ابعاد و سایزهای متنوع تولید می شود و با توجه به ابعاد آن و نوع پروسه تولید، قیمت های مختلفی دارد. گروه مهندسی فیلت تولید کننده لوور آلومینیومی در ابعاد مختلف می باشد و مشتریان محترم جهت اطلاع از قیمت های لوور آلومینیوم با کارشناسان فنی گروه مهندسی فیلت تماس حاصل فرمایند.

گروه مهندسی فیلت؛
طراحی نقشه، ساخت قالب اكستروژن و تولید كننده پروفیل آلومینیوم در مقاطع عمومی و اختصاصی همراه با خدمات آندایزینگ و رنگ پودری الکترواستاتیک و برشکاری در خدمت مشتریان محترم و بزرگوار می باشد.
جهت مشاوره فنی و سفارش تماس حاصل فرمایید.
02144675798  09123018710

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست